4 Adımda En Pratik Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj

Doğal güzelliğinizi öne çıkarmak için en pratik makyaj nasıl yapılır yazımızda okuyup uygulayabilirsiniz. Pratik makyaj içinizdeki pırıltıyı güçlendirmeli, saklamalı. İster hafta sonu rahatlığınızı yaşıyor olun ister sadece yürekten bir minimalist olun, bu tarz, doğal güzelliğinizi ayna önünde geçireceğiniz çok kısa bir sürede en etkili bir biçimde ortaya çıkarır. Muhtemelen de makyaj çantanızda ihtiyacınız olan her şey zaten vardır. Buna bir de gülümseme eklediğinizde dışarı çıkmaya hazır hale geldiniz demektir. 4 adımda pratik makyaj ve doğal görünüm elde edebilmek için makyaj tüyoları;

1- Makyaj altı: Renkli Nemlendirici

Bir yandan güneşe karşı koruyuculu bir nemlendiriciden faydalanırken bir yandan da aydınlık, doğal bir görünüm elde edilebilmesinde hiçbir şey SPF içeren renklendirilmiş bir nemlendiriciye rakip olamaz. Losyonu, yeni temizlenmiş cilt üzerine, her iki yanağınız, alnınız, burnunuz ve çenenize noktalar halinde sürün. Her yere eşit yayılması için, losyonu aşağı ve dışarı yönlerde hareketlerle cildinize yedirin.

2- Yanak ve Gözlere Allık Kullanın

Yumuşak belli belirsiz bir renk için, elmacık kemiğinizin üzerine kahverengi tonda bir çubuk allık sürün, nazik bir şekilde yedirmek için parmak uçlarınızı kullanın. Sonra, gözlerinizi öne çıkarmak için benzer bir renk kullanın. Uygulayacağınız rengi her iki göz kapağınızın ortasına, göz kapağı kıvrımınızın hemen üstüne noktalar halinde sürün.

Noktalar halinde sürdüğünüz rengi parmak uçlarınızla hafif hareketlerle kaşınıza doğru yayarak yedirin. Nazik hareket edin: bu bölgedeki cilt son derece hassastır. Burada kullanacağınız renk, elmacık kemiklerinizde kullandığınızdan daha hafif olmalı. Eğer göz kapaklarınız biraz yağlıysa, uyguladığınız rengi bir parça yüz pudrasıyla sabitleyin.

3- Kaş Makyajı Yapın

Yukarı doğru fırça darbeleriyle kaşınızı şekle sokun, sonra bir kaş jeli kullanarak şeklini sabitleştirin. Göz makyajınızı kirpik kıvırıcısı ve bir katman renksiz rimel ile tamamlayın.

4- Ruj Sürme

Makyajınızı parlak bir ruj sürerek tamamlayın; açık renk tenliler pembe-kahve tonlarını, daha koyu renk tenliler bakır ya da paslı kahverengi tonlarını deneyebilir.

Pratik Makyaj Tüyoları

TEN RENGİ

Yüzünüzü biraz renklendirmek ama yine de makyajsız görünmek mi istiyorsunuz? Doğal bir renk paleti kullanın. Sıcak toprak tonları ve hafif şeftali tonlarındaki fondötenler, yüz pudraları, çubuklar, krem ya da toz farlar ve rujlar her cilt rengine doğal ışıltılı bir renk katar. Gündüz dışarıda vakit geçirenlerin yanlarında SPF içeren renkli bir nemlendirici ve gün içinde hızlı ve kolay rötuşlar yapabilmeyi sağlayan renkli çubuklar taşımaları iyi olur.

DOĞALLIĞI HİSSEDİN

• Bir miktar SPF içeren nemlendiriciyle en sevdiğiniz fondötenden ufak bir miktar karıştırarak kendinize çok hafif renkli bir nemlendirici hazırlayabilirsiniz.

• Kaş jöleniz yok mu? Kaşlarınızı düzgün tutmak için bir kaş fırçası (ya da eski bir diş fırçası) üzerine çok az saç spreyi sıkıp ya da saç jölesi veya renksiz rimel sürüp kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

• Rimeli bir yana bırakıp sadece bir kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Bu tamamen doğal gözükmekle birlikte gözleriniz üzerinde büyük bir etki yaratır.

SPF Nedir?

İngilizce bir terimdir, Sun Protection Factor kelimelerinin ilk harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı GKF yani Güneş Koruma Faktörü’dür.

Give a Comment