Açık Tenlilere Uygun Saç Renkleri

Saç

Saç rengi, güzelliği ortaya çıkarmada en etkili noktalardandır. Bu nedenle saçlar boyanırken ten rengine uygun olan tonlar tercih edilmelidir. Sıcak ten renklerinden olan açık tonlar, farklı saç renkleriyle kullanıma uygundur. Cildi matlaştırmayan ve canlandıran saç renklerine yönelmek, açık tenliler için önem taşır.

Koyu renkler, tenin beyazlığını öne çıkarır. Trend saç renkleri yerine, tene yakışan renkleri tercih etmek güzelliği ön plana çıkarır. Tene uygun olmayan saç rengi seçimi, görselliği olumsuz etkiler. Aynı zamanda göz rengi de dikkate alınarak seçim yapmak gerekir.

Bakır tonları: Beyaz tenlilere ve açık tonlarda ten rengine sahip kişilere en uygun saç renkleri arasında bakır tonları yer alır. Taçın, kızıl-bakır, açık bakır ve zengin bakır gibi farklı tonları bulunur. Sade yapıda olan açık renkli tenlere canlılık kazandırır. Sarı alt tonlu ten rengine sahip olanlara ise kızıl-bakır renk önerilir. Bununla birlikte mor erik rengi ile karıştırırlmış bakır rengi de açık tenlilere tavsiye edilir.

Siyah: Siyah tonları açık tenlere uyum sağlar. Ten rengini ön plana çıkaran, yüze odaklanmayı sağlayan koyu siyah da sık tercih edilir. Dark siyah denilen siyahın en koyu hali, cildi kusursuz gösterir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken doğru saç kesimidir. Bu sayede tarz bir görünüm elde etmek mümkündür. Kahküllü siyah saç modelleri, açık tenlilere uygun olur. Açık ten ve siyah saça sade makyaj duru bir görünüm kazandırır.

Kızıl: Dikkat çeken saç renklerinden biridir. Farklı tonları ile kızıl renk, beyaz renkli tene sahip kadınlar tarafından çok tercih edilir. Benzer renk tonları nedeniyle, çilli-beyaz tenler için idealdir. Renkli gözlülerde kullanımı marjinal görünüm sağlar. Kızılın maun ve bronz tonları, açık tenlilere önerilmez. Mürdüm, böğürtlen ve altın kızıl beyaz tenlerde öne çıkan tonlardır.

Kumral: Açık tenlilerde kumral saç rengi, en doğal duran tondur. Sade oluşu ve yumuşak dokusuyla beyaz tenlere güzellik kazandırır. Kahverengiden uzak olan tonlara yönelmek cildi açar ve yüzü ön plana çıkarır. Koyu kumral, fildişi rengi tenlerde iyi durur. Küllü kumral saç rengi, kumralın sıkça tercih edilen çeşididir. Koyu renkli saçlara küllü kumral uygulamak için açtırma işlemi yapmak gerekebilir.

Give a Comment