Ağda Sonrası Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakım kadınlar için çok önemlidir. Aslında bakım yapmak iki aşamadan oluşur. Bakım öncesi ve bakım sonrası. Bakım öncesinde bakıma hazırlık yapılırken, bakım sonrasında uygulanan işlemin oluşturmuş olduğu izler ya da kirlilikler giderilir.

Cilt bakımında durum biraz daha farklıdır. Daha ziyade cilt kürleri, maskeler hazırlanıp cilde uygulanır. Bu tarz bakımların amacı cildin yumuşak kalması ve pürüzsüz olmasıdır. Dolgun, canlı bir cilt yapısı oluşturmak için ise cilt bakımı şarttır. Kimyasal içermeyen cilt bakımları tercih edilmelidir. Doğal kürlerin yararları unutulmamalı, cilt maskelerinin doğal besinlerden oluştuğu gerçeği gözden kaçırılmamalıdır.

Ağda, kadınlar için tercihen yapılan bir bakımdan ziyade ihtiyaç niteliği taşımaktadır. Vücuttaki istenmeyen tüylerin giderilmesi için yapılan bu bakım, her kadın için gereklidir. Tüylerin alınmasında klasik yöntemlere göre, ağdanın avantajları vardır. Örneğin ağda tüylerin daha geç çıkmasını sağlarken, en küçüklerinin bile rahatça alınmasına da yardımcı olur.

Ağda yapmak zahmetli bir olaydır. Bunun yanında evde yapılabilen, isteğe göre hazır olarak satın alınabilen bir malzemedir. Ağda yapmadan önce ve yaptıktan sonra dikkat edilmesi gereken küçük teferruatlar vardır.  Örneğin ağda yapılmadan önce, ağda yapılacak bölgenin temizliğine dikkat edilmelidir.

Peki ağda sonrasında bacak bakımı nasıl yapılır? Nelere dikkat etmek gerekir?

Ağdaya başladıktan bir süre sonra vücut acıya alışır ve hissizleşir. Yani acıya dayanıklı hale gelir. Bu nedenle ağda bittikten sonra bazı bakımlar yapmak gerekir. Bu bakımın amacı, daha sonrasında bacağın kızarmaması, pürüzsüz ve canlı bir görünüş elde etmesi içindir.

Ağda sonrası bacak bakımına ilk olarak buz torbasıyla başlanır. Küçük bir torbaya birkaç buz konur. Bacak üzerinde gezdirilir. Bacak üzerinde ağdadan kalan yapışmalar olacaktır. Öncelikle bu yapışmalar temizlenmelidir. Soğuk suyla ve sabunla bacak yıkanabilir. Ayrıca ağda sonrası için, özel sıvılar bulunmaktadır. Bu sıvılar satın alınarak ağda kalıntısının bacaktan daha kolay çıkması sağlanabilir. Daha sonra bacak kurulanır. Bir miktar cilt kremi, masaj yapılarak bacağa sürülür. Çok fazla sürmemeye dikkat edilmelidir. Ayrıca alerji yapmayacak türden bir krem seçilmelidir. Sonrasında bir miktar pudra ile bacaklar rahatlatılmalıdır. Başka bir işlem yapmaya gerek yoktur. Sadece tercihen kolonya sürülebilir.

Give a Comment