Ağda Sonrası Sivilceler Nasıl Geçer?

Ağda

Ağda, kadınların vazgeçilmez bakım ürünlerinden biridir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı yöntemi olan ağda aynı zamanda vücutta uygulama sonrasında sivilce oluşması gibi bir sorunun da müsebbibidir. Ağda uygulaması için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Öncelikle kullandığınız ürün kaliteli olmalıdır çünkü yaptığınız işlem hassas bir işlem ve yanlış bir ürün kullanırsanız cildinize zara verebilirsiniz. Ancak ağdanız kaliteli olsa bile yapacağınız yanlış uygulamalar cildinizde sivilce oluşumuna sebep olabilir. Mesela ağdayı cildinize çok sıcakken sürmeniz, çok sert çekmeniz, tüylerinizin gereğinden uzun ya da gereğinden kısa olması uygulama sonrasında sivilcelenme oluşmasına sebep olur.
Sivilce oluşmaması için önlem alabilmeniz de mümkün. Ağda öncesinde, uygulama yapacağınız bölgeye pudra döküp hafif masaj yaparak cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Pudra, cildinizin nemini ve yağını alarak derinizdeki tahriş oluşumunu engelleyecektir. Ardından ağdanızı ılık olacak şekilde sürüp, ağda bandını uygulama yaptığınız bölgeye iyice yerleştirin. Ağdayı çok hızlı ve çok sert çekmeyin çünkü sert çekmeniz halinde deriniz tahriş olur ve bu da sivilce oluşmasını sağlar.

Ağda sonrasında kullanılan hijyen mendilleri de sivilcelerin önlenmesinde işe yarayan ürünlerdir. Yüzünüze ağda yaptırdıysanız, sivilce oluşmaması için terlemeye özen göstermelisiniz. Ağdanın hemen sonrasında, uygulama yaptığınız bölgeye 15- 20 dakika süre ile buz uygulaması yapmanız da sivilceler için alabileceğiniz bir başka önlemdir. Ağda uygulamasını yüzünüze yapacaksanız tamamen makyajdan arındırılmış olmanız gerekir.

Makyajınızı temizledikten sonra da yüzünüzü yıkamanız, gözeneklerin tıkanmasına sebep olabilecek herhangi bir şeyin kalmaması açısından önemlidir. Bu uygulamadan sonra ağda yapacağınız bölgeye pudra sürerek işlemi yapabilirsiniz.

Give a Comment