Aşırı Sivilcem Var Ne Yapmalıyım?

Sivilce tedavisi için kullanılan çok değişik yöntemler mevcuttur bunlar kişinin cilt yapısına göre olumlu olumsuz sonuçlar verir. Bazı sivilce sorunları sivilce kremleri ile geçerken bazılarında doğal yollarla sivilce tedavisi daha olumlu sonuçlar vermektedir. Yazımızda sivilce tedavi yöntemleri hakkında gerekli bilgiler edinebilirsiniz.

Sivilcelere Çözüm Önerileri

1- Sivilcelerin çözümü için öncelikli olarak yaş durumuna bakılmalıdır. Ergenlik dönemlerindeki sivilce tedavileri doktor yöntemi ile tedavi edilebilir. Hekimlerin sivilce için önerdikleri kremler 3 ay içerisinde sonuç vermeye başlar. Sivilceler kurumaya ve bir daha çıkmamaya başlarlar.

2- Sivilce belli bir yaştan sonra çıkmaya devam ediyorsa doğal yöntemlerden faydalanmak daha iyi olacaktır. Sivilceler için en doğal çözüm; kabartma tozu ve su yöntemidir. Eşit miktarlarda karıştıracağınız karışımı cildinize her gün sürebilirsiniz. Sivilceleriniz kısa sürede kurumaya başlayacaktır.

3- Sivilcelerden kurtulmak için temizlik kurallarına da dikkat etmeniz gerekir. Herkesin kullandığı yüz havlusu yerine size özel bir havlu edinmelisiniz. Cildiniz zaten pek çok yönden savunmasızdır. Bu yüzden daha da riske sokacak hareketlerden kaçınmak gerekir.

4- Sivilcelerin oluşumları büyük ve çok iltihaplı ise iç hastalıklarından kaynaklanan bir sorununuz olabilir. Bunun için tetkikler yaptırarak başka bir hastalığınız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

5- Sivilceler için elma sirkesi ve su ile yapılan doğal maskede oldukça faydalıdır. Elma sirkesinin sivilceleri kurutma gibi özelliği bulunmaktadır. Elma sirkesini su ile karıştırmadan kullanmamalısınız.  Ayrıca  Sivilce maskeleri konumuzdaki tarifleri de uygulayabilirsiniz.

6- Sivilcelerin oluşma süresinde ellerle yüze dokunmak çok zararlıdır. Yüze bakım yapılırken eller çok iyi yıkanmalıdır. Ellerden geçecek mikroplar sivilcelerin daha fazla bölgeye yayılmasına neden olur.

Give a Comment