Bal Yüze Nasıl Sürülür?

Çoğu kadın pürüzsüz ve canlı bir cilt istemektedir. Bunun için kozmetik ürünler, nemlendirici kremler kullanıldığı gibi dışarıda estetik yöntemler veya cilt temizleme kürlerine dahi başvururlar. Ancak evde kolayca ve rahatlıkla yapılabilen pratik çözümler sayesinde bu görünüme kavuşmak da mümkündür. Evde yapılan doğal cilt kusursuzlaştırıcı kürlerin başında bal içerikli maskeler gelmektedir. Bal sağlıktan cilt güzelliğine kadar pek çok yarar sağlayan doğal bir besin kaynağıdır. En çok merak edilen soruların başında balın cilde sürülüp sürülmeyeceği akla gelir. Bal cilde sürülerek uygulanabilen doğal bir kürdür. Bal içerikli cilt maskeleri sayesinde yüz daha güzel, canlı, ferah ve pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Peki, bal yüze nasıl sürülür?

Balın yüze nasıl sürülmesi gerektiğini öğrenmek için balla yapılan bakım ürünleri reçetesine bakmak gerekecektir. Bunlar nelerdir?

BAL-SALATALIK TONİĞİ

2 tatlı kaşığı bal ile soyulup doğranmış 1 orta boy salatalık hazırlanır. Salatalık mikserde püre haline getirilir ve ardından balla bir kapta karıştırılır. Ardından bir pamuk yardımıyla kremsi kıvama gelmiş bu karışım cilde sürülür. 5 dakika kadar kuruması beklenir ve yıkanır. Günde sabah ve akşam olmak üzere 2 kere uygulanabilir.

BAL-ELMA TONİĞİ

1 tatlı kaşığı bal ile soyulup doğranmış 1 elma hazırlanır. Elma mikserde püre haline getirilir ve ardından balla bir kapta karıştırılır. Bir pamuk vasıtasıyla yüze yavaşça ve dairesel hareketler ile sürülür, ardından 15 dakika kadar bekletilip soğuk su ile durulanır.

BALLI YUMURTA KÜRÜ

1 çay kaşığı kadar nemlendirici krem, 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı ve 1 tatlı kaşığı kadar bal hazırlanır. Yumurtanın sarısına badem yağı damla damla eklenir ve üzerine nemlendirici krem ile bal katılır. Hepsi bir kapta karıştırılır ve ardından bir pamuk ile yüze sürülür. Yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yüz durulanır. Ciltteki temiz ve ferah etki hemen hissedilecektir. Cildi pürüzsüzleştirdiği gibi yumuşatacaktır. Kırışık karşıtı olarak da bilinen bu doğal yöntemin periyodik aralıklarla haftada 2 kere uygulanması tavsiye edilir.

Yorum Yapınız