Beyazlatıcı Krem Nasıl Yapılır?

Beyazlatıcı krem cildi daha solgun ve açık renk yapmak için kullanılan bir üründür. Beyazlatıcı krem soluk tenli olmanın çekici ve sağlıklı olmak anlamına geldiği Asya Kültüründe çok yaygındır. Beyazlatıcı kreminizi mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak kendiniz yapabilirsiniz.

  • Cildinize uygulamak için doğal bir beyazlatıcı krem yapın. Eşit miktarda yoğurt ve portakal suyunu karıştırın, cildinize sürün, 15 dakika bekletin ve durulayın. Diğer karışımlar ise eşit miktarda salatalık ve limon suyu ya da bal ve limon suyu olabilir. Bu karışımları 1 ay boyunca her gün sürün, ve 1 ayın sonunda cildinizdeki değişimi göreceksiniz. Kremi 1 ay boyunca kullandıktan sonra haftada 2 kere kullanmaya devam edin.
  • Portakal kabuklarını kreme karıştırmadan önce güneşte kurutun. Portakal kabuklarını güneşin altına serip kurumalarını bekleyerek bir paket krem yapın. Kuruma süresi kabuğun büyüklüğüne göre 2-4 gün arası değişebilir. Kabuklar kuruduğunda, pudranın içine koyun. Karışımı çiğ süt ile karıştırın. Karışımı yüzünüze yapışık kuruyabilecek şekilde sürün. Kuruduğunda, yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve bu işlemi 1 ay boyunca her gün yapın.
  • Kreminizi beyazlatıcı içeriklerin bulunduğu un, bir tutam zerdeçal, birkaç damla limon ve krem ile hazırlayın. Karışımını cildinizdeki lekelere uygulayın ve kuruduğunda ovarak çıkarın.

Yorum Yapınız