Buğday Tenlilere Uygun Saç Renkleri

Saç renginin kendi başına güzelliği kabul edilse de etkisinin ten rengine göre farklılık gösterdiğini söylemek mümkündür. Başkasına yakışan bir renk diğer bir kişide oldukça itici durabilir ve kişinin olduğundan daha büyük görünmesine yol açabilir. Bu noktada saç rengi belirlemeden önce ten renginin net şekilde belirlenmesi gerekir. Sonrasında da buna uygun saç rengi uygulaması yapılır.

Buğday Tenliler İçin Saç Rengi Alternatifleri

Esmerler ya da beyaz tenliler uç ten rengiyken buğday ten rengi daha yumuşak bir geçişe sahiptir. Bu ten rengine sahip kişiler bir anlamda şanslı grubu oluşturur. Buğday teni de kendi içinde farklı sınıflayarak uygulanacak saç rengini belirlemek doğru bir adım olur.

En açık buğday tene sahip kişiler için ideal saç rengi açık sarı ve bal köpüğüdür. Bu renkler tenin ışığını yansıtır. Bununla birlikte sarı herkes tarafından beğenilen bir renk değildir. Bunun nedeni sarı rengin teni ölü gösterdiği, bu nedenle de devamlı makyaj istediği düşüncesidir. Eğer sarı renk beğenilmiyorsa açık buğday tenliler için ideal renk açık tonlardaki bakır rengidir. Ancak açık buğday tende kızılın her tonu tercih edilmemeli, onun yerine açık bir ton olan bakır kızıl uygulanmalıdır.

Orta koyuluktaki buğday ten için ideal renklerin başında kızıl ve kızılın tonları gelir. Açık olarak bilinen bakır kızıldan koyu kızıla kadar her ton uyumu yakalama konusunda başarılıdır. Ten rengini ışıltılı göstermeye yarayan kızıl ve tonlarının dışında koyu renk tercih edenler için mavi siyah da kullanılabilir. Ancak bu noktada göz renginin çok koyu olmaması gerekir.

Koyu buğday tene sahip kişilere önerilen saç rengi ise sütlü kahverengi ve kumralın koyu tonlarıdır. Bu renkler dışında kalan koyu kestane, siyah gibi renkler koyu buğday tene yakışmaz. Bahsedilen bu koyu saç renkleri buğday teni silikleştirirken aynı zamanda var olan tenin daha koyu görünmesine yol açar.

Give a Comment