Cildi Canlandıran Maskeler Nelerdir?

Şüphesiz ki her kadın daha güzel ve daha canlı bir cilde sahip olmak. Böyle bir cilde sahip olmak için hiçbir kadının yapamayacağı şey yoktur. Kadınlar bazen iş hayatından cilt bakımı için uygun zamanı kendilerine yaratamamaktadır. Bazen de cep yakan güzellik salonlarına gerekli bütçeyi ayıramamaktalar. Ancak evde yapabileceğiniz basit maskelerle de o istediğiniz müthiş, pürüzsüz cilde sahip olabilirsiniz.

Peki cildi canlandıran maskeler nelerdir? Evde ne gibi maskeler yapılabilir?

  • Bu maskelerin ilkinde her evde bulunan portakal ve yoğurttan oluşan bir maske yer alıyor. 1 adet portakalın suyunu iyice sıkın ve bir kaba alın. Üzerine 1 çay kaşığı kadar yoğurt ekleyin ve iyice karıştırın. Hatta daha iyi karışması için mikser ile çırpabilirsiniz. Daha sonra parmaklarınızı hazırladığınız maskeye bandırarak yüzünüze sürün, bir yandan da yüzünüze hafifçe masaj yapın.
  • Zeytinyağı iyi bir cilt nemlendiricidir. Canlı bir cildin ise olmazsa olmazlarındandır nem. Bu yüzden kendinize zeytinyağıyla bir maske hazırlayabilirsiniz. İyice pişmiş kabaktan 2 yemek kaşığı ayırın ve bir kaba koyun. Üzerine 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı koyun ve iyice karıştırın. Oluşan maskeyi yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü iyice yıkayın.
  • Zeytinyağını kabakla kullanabileceğiniz gibi limon ve marul yaprağıyla da kullanabilirsiniz. 2 adet marulun çok ince kıyın. Marulların üzerine 3 damla limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytin yağı ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.
  • Salatalığı iyi bir cilt canlandırıcı olarak kullanabilirsiniz. 1 adet salatalığı doğrayın ve iyice ezin. Üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt koyun ve bir maske hazırlayın. Yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayın.
  • Bal cildi canlandırmada oldukça etkili bir besindir. 5-6 tane çileği yıkayıp iyice ezin. Üzerine 1.5 yemek kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü iyice yıkayın. Çilek cildinizi beslerken, bal ise cildinize canlılık verecektir.

Yorum Yapınız