Cildinize Baharı Getirin

DOĞRU YIKAMA

Yağlı bir cilde sahipseniz özellikle cildinizi yıkarken seçtiğiniz cilt temizleme ürününe dikkat etmeniz şart. Doğru seçilecek bir ürün cildin matlaşmasına yardımcı olduğu gibi, aknelere karşı da savaşacaktır. İçeriğinde salisik asit barındıran temizleyici ürünleri seçmekte yarar var.

MAKYAJDAN ÖNCE

Yağlı cilde sahip olanlar genelde parlamayı önlemek için çareyi fondötende bulur. Fakat fondötenin cilde direk uygulanması cildin havasız kalmasını hatta cildin çok daha fazla yağ üretmesine sebep olur. Dolayısıyla fondöteni cilde direkt uygulamak yerine önce yağlı ciltler için üretilmiş bir nemlendirici, ardından fondöteni uygulamak gerekir. Fondöten seçiminde ise mineral yapıya sahip olanlar tercih etmekte fayda var.

BESLENMEYE DİKKAT

Kokteyller ve baharatlı yiyecekler yağlı cilde sahip olanların uzak durması gereken besin grubudur. Bu tür yiyecek ve alkollü içecekler kan dolaşımını artıracak ve cildin terlemesine sebep olacaktır. Havuç, kavun ve ıspanak gibi A vitaminince zengin besinlerin ise ciltteki yağ üretimini yavaşlatacağını unutmayın!

ÖZEL CİLT BAKIMI

Kendinizin cilt uzmanı olmaya ne dersiniz? Öncelikle haftada 3 kez kullanabileceğiniz Clinique’in yağlı ciltlere özel peeling bakımını kesinlikle öneriyoruz. Yağlı ciltlere özel suda çözünen bu peeling ürünü cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir ve cildin uzun süre temiz hissedilmesini sağlar. Yapabileceğiniz bir diğer sıkı bakım ise maske. Bu ürünün içindeki yağı emen kaolin kili cildi derinlemesine arındırır, mantar özü gözenekleri sıkılaştırır ve deniz minerali kompleksi de ciltteki parlamayı nötralize eder.

GECE BAKIMI

Cilt bakımında gece uygulamasının önemi tartışılmaz. Cilde uygulana özel gece bakımlarında yağlı ciltlerin de dikkat etmesi gereken noktalar var. Örneğin krem yerine losyon formüllü ürünleri tercih etmek. Losyon yerine ise nemlendirici serumları kullanmakta fayda var. Seçeceğiniz ürünün içinde mutlaka salisilik veya glikolik asit ve B3 vitamini olmasına dikkat edin.

Give a Comment