Cilt Gerdiren Maskeler Nelerdir?

Güzel ve bakımlı görünmek kadınların en önem verdiği şeylerden biridir. Şık giyinmek, güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak ve bunun yanında porselen gibi pürüzsüz bir yüze sahip olmak her kadının hayalidir. Temiz, bakımlı ve sağlıklı bir yüze sahip olmak içinde uygulanabilecek birkaç farklı yolla daha güzel olmak hiç de zor değil. Yüz bakımında uygulanan yöntemlerden en önemlisi de cilt gerdirmektir.

Gergin ve güzel görünen bir cilt için öncelikle yapılması gerekenlerden biri sağlıklı beslenmektir. Bol sebze ve meyve, sağlıklı yiyecekler tüketme, spor yapma, bol su tüketimi, düzenli beslenme ve bunun yanında daha az kafein, alkol tüketimi, sigaradan uzak durmak sağlıklı bir cilt için güzel zemin hazırlayacaktır. Daha sonra doğanın mucizesi olan doğal bitki ve ürünler cilde farklı karışımlarla uygulanırsa çok iyi gelmektedir. Bunun için kullanılacak maskeler;

Yumurta ve bal karışımı maskesi; bal cilt ile en büyük arkadaştır ve güzel ve gergin bir cildin ilk yardımcısıdır. Bir kaşık balla bir yumurta sarısını güzelce karıştırıp yüze uygulanır. 10 dakika bekletilen bu maske ılık su ile yıkanır.

Isırgan otu maskesi; kuru veya taze ısırgan sıcak suda demlenir. 20 dakikaya yakın demlenen ısırgan otu suyu soğuduktan sonra yüz yıkanır. Düzenli olarak uygulanabilecek bu maske bir süre sonra sonuç verecektir.

Salatalık maskesi ; birer yemek kaşığı salatalık suyu, elma suyu ve maden suyu bir buz kalıbına koyarak buzlukta bir gece bekletilir ve uyandıktan sonra buz kalıbı yüzde eriyinceye kadar gezdirilir.

Su, ayva çekirdeği ve bal maskesi; bu maskede 1 fincan su, bir ayvanın tüm çekirdekleri ve bir tatlı kaşığı bal kullanılır. Önce ayvanın çekirdekleri havanda iyice ezilir. Ardından çekirdekler suya konur ve üzerine bal eklenir. Bu karşım cam kavanozda iki gün bekletildikten sonra özellikle geceleri cilde sürülür. Ve sabah uyandığınızda yine ılık bir su ile iyice yıkanır. Haftada iki kere uygulanabilir.

Bu maskeler düzenli kullanım sonunda cildin daha gergin ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca her maskeden sonra cildin güzel yıkanmasına ve nemlendirilmesine dikkat edilmelidir.

Give a Comment