Cilt Soyan Maske Nasıl Yapılır?

Maske

Güzel görünmek, sağlıklı bir cilde sahip olmak, sivilcesiz ve lekesiz bir cilt için kadınlar birçok yola başvurur. Güzellik salonları, cilt bakım ürünleri, kozmetik ürünler ve çeşitli operasyonlarla sağlıklı bir cilde sahip olmak için uğraşırlar. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için çok para harcamaya gerek yok. Evde kendinize hazırlayacağınız doğal ürünler ve maskelerle cildinizdeki problemlerden kurtulabilirsiniz. Cildinizi soyucu maskeler yaparak ciltteki ölü deriyi ortadan kaldırabilirsiniz.
Peki cildi soyucu maske nasıl yapılır?

  • Cilt soyucu maske için birçok tarif bulunmaktadır. Evde elinizin altında her zaman bulunan malzemelerle birçok cilt soyucu maske yapabilirsiniz. Bu maskelerden birisi bal un, yumurta sarısı ve sütle yapılıyor. Bu maskeyi yapmak için 2 tatlı kaşığı bal, 2 çorba kaşığı un, 2 tane yumurta sarısı ve tüm malzemeleri maske haline getirebilecek kadar süt iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinizi iyice sürün. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra iyice yıkayıp buhar banyosu yapın. Banyodan sonra yüzünüzü bir pamuğa döktüğünüz gülsuyuyla silebilirsiniz.
  • Cildi soyarak yenilemenin en kolay yollarından birisi peeling yapmaktır. Peeling sayesinde ciltteki ölü deri dışarı atılacak, cilt eski sağlığına kavuşacaktır. Cilt soyucu maske tariflerinden birisi çilekle yapılmaktadır. 5-6 adet çileği iyice yıkayın. Bu çilekleri bir çatal yardımıyla iyice ezin. Üzerine evinizde bulunan nemlendirici kremlerden bir miktar koyun ve iyice karıştırın. Krem ve çilek birbirine iyice karıştıktan sonra kalın olmayan bir tabaka şeklinde cildinize sürün. Maskeyi yüzünüzde 10 dakika beklettikten sonra iyice yıkayın. Bu maskeyi ayda 2 kez uygulamak yeterli olacaktır.
  • Haftada 2 kez uygulayabileceğiniz bir diğer cilt soyucu maskede portakalla yapılıyor. 1 adet portakalın suyunu sıkın. Daha sonra üzerine 2 tatlı kaşığı kadar evde bulunan nemlendirici kremi ekleyin. Portakal ve kremi iyice karıştırıp maske haline getirin. Maskeyi yüzünüzde 10 dakika beklettikten sonra iyice yıkayın.
  • Aynı işlemi elmayı rendeleyerek de yapabilirsiniz. Elmayı daha çok karma cilt yapısını sahip kişilerin uygulaması daha doğru olacaktır. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika bekletmeniz gerekecektir. Elma maskesini haftada 2 kez uygulamak yeterlidir.

Give a Comment