Cilt Yenileyici Maske Nasıl Yapılır?

Her kadın canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Fakat ilerleyen yaş, genetik faktörler, çevresel etkiler, sağlık sorunları derken yaşanabilecek pek çok şey cildin canlı görünümünün kaybetmesine neden olacak ve giderek yaşlanan bir yüze sebep olacaktır. İşte bunlara bir dur demek isteyenler için evde kolaylıkla hazırlanabilen pratik çözümler üretebilmek mümkün. Nasıl mı? Cilt yenileyici maskeler sayesinde daha canlı, genç ve sağlıklı bir cilt elde edilebilir.

Cilt yenileyici maskeler

Bal maskesi

Bal içerisindeki vitamin, mineral ve protein sayesinde cildin ihtiyacı olan güzelliğe kavuşması için birebirdir. Pek çok kreminde içerisinde yer alan bal özü aynı zamanda iyi de bir nemlendiricidir. Bal maskesi için malzemeler ise evde rahatlıkla bulunacak olan 3 yemek kaşığı kadar bal ve de 1 yemek kaşığı limon suyu. Bu ikisi bir kap içerisinde iyice karıştırılır ve ardından cilde yavaşça masaj yapılarak uygulanır. 15 dakika kadar bekletilir ve ardından ılık su ile temizlenir. Haftada 1 kere düzenli yapıldığı sürece cildin daha gergin ve pürüzsüz bir yapıya kavuştuğu fark edilecektir.

Salatalık Maskesi

Salatalık %96’sı sudan oluşan detoks etkili sebzelerden biridir. Cilt için hem nemlendirici hem de gençleştirici bir etki sağlar. Salatalık içeren maskeler sayesinde cilt kuruması engellenir. Bu yüzden pek çok krem ve nemlendiricinin içerisinde salatalık özü bulunmaktadır. Salatalık maskesi yapımında kullanılacak malzemeler ise 2 tane salatalık ve de bir miktar kadar yoğurttan oluşur. Mutfak robotunda salatalıklar rendelenip yoğurtla karıştırılır ve macunumsu bir kıvama getirilir. Ardından bu karışım cilde uygulanır ve yine 15 dakika kadar bekletilir. Ardından ılık su ile temizlenir. Haftada 1 kez düzenli uygulamasında cildin gençleştiği ve yenilendiği fark edilecektir.

Kayısı Maskesi

C vitamini yönünden zengin olan kayısı ölü cilt hücrelerin temizlenmesinde birebir bir etki yaratacaktır. Kayısı maskesi için 10 adet kayısı, 2 yemek kaşığı bal ve birazda süt kullanılmaktadır. Kayısının çekirdekleri çıkarıldıktan sonra bu malzemelerin hepsi iyice karıştırılarak püre haline getirilir ve cilde uygulanır. 15 dakika bekletilip ılık su ile yüz yıkanır. Haftada 1 kere düzenli uygulanırsa yumuşak, yenilenmiş ve ferah bir cilt elde edilecektir.

Yorum Yapınız