Cımbız Nasıl Seçilir?

Sadece kadınların değil erkeklerin de kullandığı cilt bakım aletlerinden birisi olan cımbızı doğru seçmek pürüzsüz bir ten için önemlidir. Cımbız kullanırken tüylerin kırılmaması ve batıksız bir görüntü oluşması gerekir. Bakım yaparken istenmeyen yüz tüylerinden kurtulmak için cımbız kullanılır. Peki cımbız nasıl seçilir?

Cımbızlar düz ağızlı, yarım ağızlı, oval ağızlı, batık cımbızı gibi pek çok çeşide ayrılırlar. Ayrıca çift uçlu ve büyüteçli cımbızlar da piyasada mevcuttur. Cımbız satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Doğru Cımbız Seçimi Nasıl Olur?

Cımbız
Cımbız
  • Cımbız seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta, kaş ve bıyık alırken ellerin cımbız ile rahat etmesi ve tutuşunun rahat olmasıdır. Seçilen cımbızın esnekliğinin iyi ayarlanmış olması gerekir. Esnekliği iyi ayarlanmamış olan cımbızlar elleri çabuk yorar. Kaşları alırken rahat edilmesi ellerin yorulmaması ve kaşların kırılmaması için esnekliği iyi ayarlanmış cımbızlar tercih edilmelidir.
  • Cımbız seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de seçilen cımbızın medikal malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Cımbızın medikal malzemelerden üretilmiş olması sağlık açısından önemlidir. Ayrıca piyasada medikal malzemelerden üretilmemiş pek çok cımbız satılmaktadır.
  • Seçilen cımbızın ucu kesinlikle sık kullanıma uygun tasarlanmış olmalıdır. Çabuk deforme olacak olan cımbızlardan uzak durulması gerekir. Neredeyse her gün kullanılacak cımbızı seçerken bu ayrıntıya da dikkat edilmelidir.
  • Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise seçilen cımbızın vücudun tek bölgesinde kullanılmasıdır. Örneğin kaşlar için seçilen cımbız yalnızca kaşları alırken kullanılmalıdır. Aksi halde istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilir. Kaş kenarları enfeksiyon kapabilir.
  • Seçilen cımbız her kullanımdan sonra temizlenebilen özelliklere sahip olmalıdır. Su ya da çeşitli temizleyici kimyasallardan etkilenmeyen cımbızlar seçilmelidir. Cımbızı sahibinden başkasının kullanmaması hijyen açısından oldukça önemlidir. Kullanımdan sonra temizlenip kutusunda muhafaza edilmelidir.

Give a Comment