Doğal Yöntemler İle Evde Saç Rengi Açmak

saç

Evde saç rengini açmak için hangi yöntemler uygulanır, Evde doğal saç rengi açma yöntemleri, Evinizde doğal yollarla saç bakımı nasıl yapılır.

Bugün size evde saçlarınızı nasıl aydınlatılacağı konusunda bazı tarifler vereceğiz.  Çoğu tamamen güvenli ve hatta yararlı.

Ravent ve şarapla saç parlatma, saç rengi açma

Böyle aydınlatıcı bir saç maskesi hazırlamak için yarım litre kuru şaraba (beyaz) ve yaklaşık 200 g kuru ravent kökü gerekir. Emaye veya ısıtmaya uygun diğer kapları alın, bitkinin kökünü oraya dökün ve hazırlanan şarabı aynı kaba boşaltın. Bu karışımı bir buhar banyosuna koyduk. Şarabın başlangıcından iki kat daha az olacağı zaman ocaktan çıkarınız. Su ile değiştirebilirsiniz.

Sonra, kalan suyu süzün ve soğutun. Daha sonra saça uygulayın, ılık bir havlu ile kafanızı sarın. 2 saat sonra su ile durulayın.

Eski kadınların saçlarını hafifletmek için kullandıkları iyi ve etkili bir çözümdür.

Zayıf, kırılgan ve kuru saçlar için bu yöntemi kullanamazsınız. Yağlı saçlar için daha uygundur.

Bu nedenle, parlatıcı bir maddenin hazırlanması için limon suyuna (saçın uzunluğuna bağlı olarak 1 veya 2) ve aynı miktarda suya ihtiyacımız vardır. Suyu suyla seyreltin, ıslak, yıkanmış saça uygulayın.

Papatya ile saç rengi nasıl açılır?

1 bardak sıcak suya ve iki büyük kaşık papatyaya (kuru çiçekler) ihtiyacımız olacak. Onları kendiniz hazırlayabilir ve eczaneden satın alabilirsiniz. Buhar banyosuna uygun bulaşıkları yıkıyoruz, oraya çiçek döküyoruz ve üzerine kaynar su döküyoruz. 15 dakika kaynatın. Elde edilen suyu soğumaya bırakın. Şampuandan sonra saça uygulayın. Saçınızı bu ürünle durulayın ve yıkamayın.

İlk olarak papatya çiçeğine eklenebilir ve aynı ısırgan otu (kuru veya taze)eklemek mümkündür, etki daha iyi olur.

Dekoksiyonu bir günden fazla saklayamazsınız.

Kefir ile saç rengi nasıl açılır?

Yarım bardak kefir (doğal), 1 tavuk yumurtası (yumurta sarısı), yarım limon suyu, 40 gr votka veya brendi, 1 küçük çay kaşığı balsam alın. Bütün bu karışımı tek bir tabakta karıştırıp tüm saçlara uygulayın. Başınızı plastik bir torbaya veya şapkaya sarın ve bir havluyla sarın. Parlatıcı maske saç üzerinde en az 7-8 saat bırakılmalıdır. İki saat sonra maskeyi yıkayınız, şampuan kullanmayınız.

Saçlarınız daha açık ve dahası yumuşak ve parlak hale gelecektir.

Bal ile saç rengi nasıl açılır?

Evde sağlıklı saçlarınızı hafifletmeye yardımcı olacaksınız. Bu maske için, 100 g bal ve 200 ml suya (sıcak değil ılık) ihtiyacımız vardır. Balı suda eritin (böylece topaklar kalmaz) ve tüm saça uygulayın. Polietilenin başın üzerine koyulması ve çok sıcak olmayan bir havluya sarılması önerilir. Balı saç üzerinde 8 saat beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

Bala zeytinyağı da ekleyebilirsiniz (3 yemek kaşığı bal için aynı miktarda yağ). Bu maske 40 dakika sonra yıkanmalıdır. En iyi etki için işlemi periyodik olarak tekrarlayın. Tarif siyah saçlı için uygundur.

Tarçın ile saç rengi nasıl açılır?

İyi bir sonuç için haftada birkaç kez uygulanması gereken etkili bir araç. Sarı saçlar için değil.

4 büyük kaşık tarçın tozu ve aynı 2 kaşık saç kremini alın, karıştırın. Saça uygulayın, plastik ambalajla sarın veya normal bir plastik torbaya koyun, üstüne bir havlu koyun. Maske gece veya sabahtan akşama kadar bırakılmalıdır. Daha sonra su ve şampuanla durulayın.

Give a Comment