Düz Saça Nasıl Hacim Verilir?

Saçları düz olanların en çok yakındığı problemlerden biri hacimsiz görünmesidir. Model olarak kıvırcık saçlara oranla daha sönük olan düz saçlar mevsime, hava kirliliğine ya da kullanılan saç bakım ürünlerine bağlı olarak daha da sönükleşebilir ve kötü bir görüntü oluşturabilir. Bunu önlemek ve daha hacimli saçlara sahip olmak ise zor değildir.

Saç Bakım Ürünleri Kullanılabilir

Düz saçlara hacim vermek için yapılabilecek ilk şey doğru saç bakım ürününü seçmektir. Hacim veren şampuan ve saç kremlerini tercih etmek saça hacim vermek adına bir adımdır. Buna ek olarak, saçı şekillendiren çeşitli saç köpükleri kullanılabilir. Bu köpükler kullanma talimatlarına uygun olarak düzenli şekilde uygulanmalıdır.

Dışarıdan alınan saç bakım ürünlerinin yanı sıra bitkisel ürünler kullanılarak evde hazırlanabilen maskelerle de saça hacim kazandırılabilir. Bunun için çeşitli saç bakım maskeleri araştırılmalı ve saça en uygun olan maske hazırlanarak uygulanmalıdır. Bu bitkisel maskeler doğal oldukları için saçı beslemeye ve yumuşatmaya da yardım edecektir.

Doğru Kurutma Yöntemleri Bilinmelidir

Düz saçların doğru şekilde kurutulması da hacim açısından oldukça önemlidir. Saç kurutulurken diplerden başlamak ve yavaşça uçlara doğru yönelmek gerekir. Bunu yaparken saç dipleri kurutulduktan sonra, vakit varsa saç uçları kendi hallerinde kurumaya bırakılmalıdır. Saç kurutma konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise kurutma makinesinin ısısıdır. Çok yüksek ısıda kurutulan saç hacmini kaybeder ve saçlarda kuruma görülebilir. Düşük ısıda, yavaş yavaş ve saçı bölümlere ayırarak kurutmak en sağlıklı kurutma biçimidir. Saç kurutulurken fön fırçası ya da maşa ile ufak dalgalar ya da bukleler yaratarak saça hacimli bir görünüm kazandırılabilir.

Katlı Saç Kesimi Denenebilir

Saç kesimi de saça hacim vermek için üzerinde durulması gereken bir noktadır. Saçlara kat vererek hacimli gözükmesi sağlanabilir. Kulak hizasında kesilen saç, düz saçları oldukça hacimli gösterecek ve ona şık bir görüntü kazandıracaktır.

Düz saçları sönük görünümden kurtulmaları için yapılabilecek bir diğer uygulama ise belirli aralıklarla saçları farklı yöne doğru ayırmak ve taramaktır. Bunun sebep olabileceği elektriklenmeyi önlemek için de çeşitli saç bakım ürünleri kullanılabilir.

Give a Comment