En Etkili Epilasyon Yöntemi

Epilasyon

Epilasyon, mealen istenmeyen tüylerin alınması ve yok edilmesi anlamına gelmektedir. Kadın ve erkeklerin genel olarak kullandığı bu yöntemler ile göğüs, kol altı, bel, sırt, bacak, kol, boyun ve ense gibi bölgelerde gelişme gösteren istenmeyen kıl ve tüy topaklarının engellenmesi amaçlanmaktadır.

Epilasyon Çeşitleri  ve birkaç epilasyon yöntemi aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

–          Lazer Epilasyon

–          Alexandrite Lazer Epilasyon

–          Diode Lazer Epilasyon

Epilasyonun yapılma amacı giysi ve kıyafet kullanımından sonra soğuktan veya dış etmenlerden bizi koruması için Yaratıcının hediye etmiş olduğu kılların gerekliliğinin azalması üzerine bunlardan kurtulma yollarının arayışına girilmesidir.

Mavi ışık ve elos gibi çeşitli teknolojik yöntemlerin de uygulanması ile estetik cerrahların ve güzellik uzmanlarının bir numaralı silahı olan epilasyon, kadın ve erkeklerde daha güzel ve hoş görüntüler elde etmek amacı ile kullanılır.

Ağda , Sir Ağda, tüy dökücü kremler ve spreyler gibi kozmetik ürünlerinin aksine daha uzun ömürlü bir koruma ve pürüzsüz cilt vadeden bu yöntemler insanoğlunun ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte epilasyondaki cazip fiyatlar da insanların dikkatini çekmesine ve insanların bu gibi bakımlarına daha çok önem göstermesine neden olan bir diğer unsurdur.

Kalıcı epilasyon bayanların tamamen aradığı bir epilasyon yöntemidir. Etkisi şüpheli epilasyon yöntemleri, geçici epilasyon yöntemleri ve kalıcı epilasyon yöntemleri gibi yöntemler geliştirerek güzellik hususuna tıp bilimi de katkıda bulunmuştur.

Give a Comment