En İyi Cilt Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Ovma Malzemeleri

Bazı cilt temizleme yöntemleri cildinizin üst tabakasını soyar. Kayısı tohumu, fındık kabuğu gibi tohumlar sık sık bunun için kullanılır. Ancak bu içerikler cilde zarar verebilir. Bunun yerine cildinize zarar verme ihtimali daha düşük olan mikrobed içerikli temizleyiciler kullanabilirsiniz.

Asit ile Cilt Soyma

Glikokolik asit, laktik asit gibi sütün içerisinde bulunan ya da salisilik asit, malik asit gibi elmada bulunan içeriklere sahip bir yüz temizleyici alın. Cildin soyulması için ovma malzemeleri yerine asit kullanın çünkü cildi çizmedikleri için daha zararsızlardır.

Ev Yapımı Cilt Soyma Temizleyicileri

Sıradan cilt temizleyicilerinizi birkaç basit adım ile cilt soyma temizleyicisi haline getirebilirsiniz. Cilt temizleyicinize beyaz şeker ya da mısır ekleyin, yavaşça cildinize sürün ve kaşımaktan sakının. Ek olarak soğuk kahve telvesi ve karbonat da cildinizdeki ölü hücreleri atmanıza yardımcı olur. Yulaf da ovmak için iyi bir malzemedir, ayrıca yumuşak bir el bezi ya da başka bir kumaş ile cildinizi ovalamak da ölü hücreleri temizler.

Reçetesiz Günlük Temizleyiciler

Günlük temizleyici alırken, sabun yerine sıvı temizleyicileri tercih edin çünkü sabunlar cildinizi kurutabilir. Seramid içerek temizleyicileri tercih edin çünkü cildinizi nemlendirir. Sodyum loril sülfat içeren temizleyicileri tercih etmeyin çünkü cildinizi kurutur.

Give a Comment