Epilatör Nasıl Temizlenir?

Eğer sık sık epilasyon yapıyorsanız epilatörünüz vücut bakım rutininize girmiş demektir. Epilatör bir kerede birden fazla tüyü çekerek tüy alma işleminizi hızlandırır. Tüyleriniz daha az fark edilebilir bir şekilde çıkana kadar cildiniz 4 haftaya kadar pürüzsüz kalır. Eğer en iyi sonuçlara ulaşmak istiyorsanız epilatörünüzü düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Bu makalede epilatörünüzü nasıl temizlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

  • Diş fırçası
  • Kase
  • Anti bakteriyel bulaşık deterjanı
  • Havlu

Aşamalar:

  1. Öncelikle epilatörünüzün başlığını gövdesinden çıkartınız. Çoğu epilatörlerin başlık kısmının iki tarafında düğmeler bulunur. Bu düğmelere basarak başlığı kolayca çıkarabilirsiniz. Fakat yine de epilatörünüze zarar vermemek için kullanma talimatına uyunuz.
  2. Epilatör başlığınızı akan suyun altına tutunuz. Diş fırçasıyla tüy almak için kullanılan orta kısmı nazikçe fırçalayınız. Daha sonra alınan fazla tüyler başlığın altına sıkıştığı için başlığı ters çevirip altını da diş fırçası ile fırçalayınız
  3. Kasenin içine bozuk para büyüklüğünde anti bakteriyel bulaşık deterjanı dökünüz. Daha sonra kaseyi sıcak suyla doldurunuz. Epilatör başlığını bu suya yerleştiriniz ve 5 dakika kadar suyun içinde bekletiniz. Bulaşık deterjanı epilatöre zarar vermeden ve yüzeyinin küflenmesine izin vermeden epilatörde bulunabilecek herhangi bir bakteriyi temizleyecektir.
  4. Epilatör başlığınızı sudan çıkartıp hafifçe sallayınız. Yüzeyi kuru temiz bir havluyla nazikçe siliniz. Ardından başlığı gövdesine yerleştirmeden önce bütün nemin kaybolduğundan emin olmak için 10 dakika kadar havluda bekletiniz.

Unutmayın; epilatörünüzü temizlerken fişten çıkardığınıza emin olunuz. Ayrıca hem kendinize hem de epilatörünüze zarar verebileceğiniz için çalışmakta olan bir epilatörü de temizlemeye çalışmamalısınız.

Give a Comment