Erkeklerde Kaş Nasıl Alınır?

Kaş yoğunluğu çok fazla olan erkeklerde, bu kişiyi çok rahatsız etmesi durumunda kaşın altında, üstünde veya ortasında yoğunluk varsa o kısımların alınması çok normaldir. Doğal yollarla alındığı takdirde ise, istenilen görüntüye sahip olunacaktır. Çünkü fazla kıl yoğunluğu hem kişiyi hem de ilişki halinde olduğu kişileri rahatsız edecek bir hal alabilir.

Kadınlarda kaş alımı, tek hat üzerinden yani kaşın altından alınmaya başlanır ve normal düzgün bir çizgi halinde yapılır. Ancak erkeklerde kaşın doğallığını koruması için; düz bir hat gibi değil de, arada kıllar bırakarak alınır ki, doğal ifade bozulmasın. Çünkü kaşı alırken, çok inceltmemek gerekir. Eğer kaşın orta kısmı çok dolu değilse, orayı da bırakmak doğallık kazandıracaktır. Kaşın ortasını almayı düşünen kişiler öncelikle yuvarlak hatlı baş kısmını almaktan kaçınmalıdır. En baştan alınacak kaş dik olarak başlamalı ki, erkeksi hava kaybolmasın. Orta boşaltıldıktan sonra, başta kalan ilk kaş dik bırakılmalıdır. Orta kısmı alırken iki kaşın arası çok açılmamalıdır. Bu şekilde kaşlar doğru alınmış olur.

Kaş erkeklerde kaş yapısına bağlı olarak inceltilir. Eğer altta çok yoğunluk varsa, çok düz bir hat oluşturmadan, dağınık olan kısımları toparlayarak inceltilmiş olunur. Aynı şekilde üst kısımda da sizi rahatsız eden bir durum varsa, bu şekilde inceltilir.

Kaş alımında erkeklerde de farklı şekillerde alım yapılabilir. Kullanılan yöntemler; cımbızla alım, iple alım ve ağda ile alımdır. Ancak kişi kendi kendine kaş alacaksa, kullanılacak en iyi yöntem cımbızla alımdır. Bu şekilde en kolay alım şekli yapılır. Dışarıda bir salona yaptırılacak olduğunda ise, ağda veya iple aldırmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızın uzun olan kısımlarını kesmek için, bir makasa da ihtiyaç vardır. Cımbız ve makasla, evde işinizi kendiniz halledebilirsiniz. Kaşlar alındıktan sonra, oluşan kızarıklığı gidermek için, öncelikle kaşı almadan önce, gözeneklerin açılması için, ılık suyla ıslatmak gerekir. Kaşlar alındıktan sonra da tonik yardımıyla gözeneklerin sıkışmasını sağlayın. Eczanelerde ağda sonrası, yatıştırıcı ürünler satılmaktadır. Bu şekilde hassas ciltler, oluşan kızarıklıkları yatıştırabilirler.

Give a Comment