Evde Peeling Yapımı

Peeling

Evde peeling nasıl yapılır? Evde peeling yapmak için gereken malzemeler nelerdir ve işlem sırasında nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Soğuk kış aylarıyla birlikte kirlenen ve soğuyan hava, stresli günler, yoğun iş ya da okul temposu cildimizi daha çok yıpratmakta ve kurutmakta ve gözeneklerimizi daha çabuk tıkamaktadır. Cildimiz kendini her 3 haftada bir yenilemektedir aslında ama oluşan bu kötü ve zorlu koşullarla birlikte yenilenme sürelerimizde de bazı ufak çaplı değişiklikler olmaktadır.

Cildimizin oluşan bu koşullardan etkilenmemesi için ya da en az hasarı alması için hepimiz bir sürü uğraş vermekteyiz ve bir sürü bakım yapmaktayız. Yapılan bakımların en başında ise peeling gelmektedir. Yapılan ya da yaptırılan peelinglerde bu yöntemlerden birisi.

Dışarıdan çeşitli kozmetik markalarından aldığımız ve kendimize uyguladığımız peelingler vardır. Fakat bazen kendimizin evde de kolayca yapabileceği peeling tariflerini bilmek isteriz. Evde peeling nasıl yapılır? Vereceğimiz bu tarifi yüz bölgenizde, el ve ayaklarınızda da kullanabilirsiniz. O zaman buyurun tarifin içeriklerine.

Peeling Yapmak İçin Gerekli Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı süt
  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı kadar limon suyu ( Cildiniz fazla yağlı değilse limon suyu koymayın )

Evde Peeling Tarifi

Malzemelerin hepsini bir kaseye koyup karıştıralım ve temiz olan yüzümüze, elimize veya ayaklarımıza ovalayarak iyice sürelim. Daha sonra ılık bir suyla yıkayalım. El ve ayaklar için yapıldığında malzemelerimizi biraz daha arttırabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken cildinizde açık yara ya da sivilce varsa peeling kesinlikle yapmayın.

tuz ve şeker siyah noktalarınızı yakmaya faydalıdır. Ayrıca şeker cildinizin peelingi yaptıktan sonra ışıldamasını da sağlamaktadır. Süt ve zeytinyağı ise cildinizi nemlendirmek açısından faydasını gösterecektir. Cildi yağlı olanlar için ise limon suyu dengeleyici bir önem taşımaktadır. Peeling gerçekten cildinizi oldukça rahatlatan bir işlem. Bunun için yüzlerce lira harcamanıza ve kimyasal maddeler ile temas etmenize ise hiç gerek yok. Evde birazcık zaman ayırarak en iyi şekilde bunu kendinizde yapabilirsiniz. Size şimdiden kolay gelsin diyor ve iyi peeling seansları diliyoruz efendim.

Give a Comment