Evde Selülitten Nasıl Kurtulunur?

Selülit elbette her bayanın korkuşu baş belasıdır. Kurtulmak için yalnızca klinik ortamlara gerek duyulmamakla beraber ev ortamlarında da kurtunulması mümkündür. Üstelik son derece güvenilir ve etkili olmaktadır. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız.. Öncelikle vücudunuzun selülitli bölgesine uygulamanız gerekmekte olan birkaç hareket olmaktadır. Bunlardan sonra da düzenli olarak yağ karışımı uygulanmalıdır sıcak ortamlarda bekletildikten sonra da iyice temizlenerek çıkarılmaktadır.

Selülitli olan bölgede ve sevmediğiniz yahut diğer bölgelere göre daha büyük olan veya yağ dokusu çok olmakta olan kısımlarda uygulanması gerekmekte olan etkili vücut hareketleri ve masajlarda uygulanmalıdır. Bunlardan en az bir tanesini günlük olarak yarım saatlik tempolu olarak bir şekilde yürüyerekte etkisinin gösterilmesi sağlanmaktadır. Bu aşırı etkilidir. Bir diğeri ise sıcak su altında cilde sert hareketler altında masaj yapılmasıdır. Selülitlerden kurtulmanın diğer yolları ise :

Selülitten Nasıl Kurtulunur?

Selülit
Selülit
  • Her sabah uyandığınızda ılık bir bardak su içerisine yarım limon sıkarak içmeniz. Suyu içtikten sonra yarım saat hiçbir şey yememeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında günlük egzersizleri tamamlayabilirsiniz.
  •  Mutlaka kitap okurken ve televizyon izlerken bir şeyler yiyorsunuzdur. Bu alışkanlığınız sayesinde selülit oluşumu hızlanabilir bunu bırakmayı sağlamalısınız.
  •  Şok ve ani diyetler selülit oluşumunu tetiklemektedir. Bu sebeple şok ve ani diyetlerden uzak durarak düşük kalorili diyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.
  • Sabah kahvaltısını krallar gibi zengin şekilde yaparken akşam yemeklerinde kendinizden kısmalısınız bu şekilde gece kilo almanızın önüne geçersiniz.

Give a Comment