Göz Çevresi Krem Çeşitleri Nelerdir?

Uzun vadede oluşan nem kaybından kaynaklanan göz çevresi kırışıklıklarını engellemek için göz çevresi bakımı özelikle kadınlar için önem taşır. Zamanla derinleşen bu kırışıklıklar kazayağı çizgisine dönüşerek evrimini tamamlarlar. Bu süreci yavaşlatmak için göz çevresi kremlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur nem oranıdır. Kişinin yaşına ve cilt tipine uygun seçilen bakım kreminin düzenli aralıklarla kullanılması göz çevresindeki kırışıklıkları gözle görülür biçimde azaltır.

Göz Çevresi Krem Çeşitleri Nelerdir?

  • ​Göz Çevresi İçin Onarıcı İyileştirici Kompleks

Serum ve jel kıvamında olan iyileştirici bakım ürünü, oluşmuş kırışıklıkları gidermenin yanı sıra gelecekte oluşabilecek kırışıklıkların da önüne geçer. Göz çevresini nem ile onardığı bilinen krem, göz altı morlukları ve kırışıklıkları dahil her problem için kullanılabilir.

  • Multi Vitaminli Güçlü Sıkılaştırıcı Krem

Özellikle ince çizgilere sahip kadınlar için ideal olan bu krem, kırışıkların yeni oluşmaya başladığı ve ince çizgiler halinde belirlediği zamanda kullanılır. Multivitamin içeren krem içerisinde bulundurduğu antioksidan sayesinde göz çevresi kırışıklıklarının oluşumunu engelleme özelliğine sahiptir.

  • C Vitaminli Göz Canlandırıcısı

Uzmanlar yoğun iş temposuna sahip her kadının C vitaminli göz bakım kremlerini tercih etmesi gerektiğini belirtir. C vitamini içerikli kremler taze sıkılmış bir portakal suyu ile aynı oranda C vitaminini içeriğinde bulundurur ve şikayetçi olunan göz çevresi kırışıklıklarında bu içeriği ile iyileşme sağlar. C vitaminli bakım kremlerinin bir diğer özelliği ise her cilt tipine uygun olmasıdır.

  • Şişkinlik Giderici Göz Çevresi Bakımı

Göz torbası oluşumunu giderici niteliğe sahip bu ürün göz çevresinde torbalanma ve şişkinlik olanlar için tasarlanmış bir bakım kremidir. Kolayca emilen özellikte olan bu kremin özellikle sabahları kullanılması tavsiye edilir.

  • Göz Çevresi Şişkinliklerine Karşı Nemlendirici Jel

İçerisinde kafein barındıran göz çevresi jeli özellikle hassas göz çevresine sahip kişiler için uygundur. Krem içerisinde bulunan kafein sayesinde göz altında oluşan şişlikleri yatıştırmakta. Kremin bir diğer özelliği ise içinde bulunan yosun özü ile göz çevresinde bulunan ince çizgileri gidermesidir.

  • Yorgunluk İzlerine Karşı Göz Çevresi Kremi

Yoğun stres ve yorucu hayat temposuna bağlı olarak oluşan koyu halkalar, göz altı torbaları ve kaz ayağı çizgileri gibi yorgunluk belirtilerini azaltan bir göz çevresi bakım kremidir. Yoğun tempo nedeniyle meydana gelen belirtileri içerisinde bulunan antioksidan ve yoğun nemlendirici ile gidermeye yardımcıdır. Düzenli kullanımında gözle görülür bir yenilenme yaratır.

Give a Comment