Gündüz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Her gün sıkça görmeye alıştığımız manzaralardan biri artık, ”yanlış makyaj yapan kadınlar”. Peki gündüz makyajının doğrusu nasıl olur? Kadınzade.com okurları için araştırdık.

Makyaj konusunda tüm ayrıntıları bilin demiyoruz, ama en azından ”Gündüz nasıl makyaj yapılır?” sorusunun cevabını bilmeli bakımlı bir kadın. Eğer bu sorunun cevabını bilmiyorsanız, açıklayacağımız 7 pratik bilgi ile artık siz de yanlış makyaj kurbanı olmayacaksınız.

1.  Doğal Tonları Tercih Edin!

Uzmanlar gündüz makyajında ten, saç ve göz rengine uyumlu tonların seçilmesini öneriyoruz. Bunun nedeni ise gündüz makyajının amacının sağlıklı ve canlı bir görünüm elde etmek olması. Kusurlarınızı hafifleştirmek için yapacağınız makyajda doğallıktan yana olmalısınız.

2. Derinlik Katın!

Göz makyajı her zaman önceliğiniz olmalı. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilt elde etmek için gözlerinize yapacağınız makyaj ile derinlik katmanızı öneriyor uzmanlar.

3. Güneş Işığı Herşeyi Fark Eder!

Evinizin güneş ışığını çok almadığı bir yerde yapıyorsanız makyajınızı en önemli hataya düştünüz bile. Güneş ışığı sürdüğünüz fondöten ve pudrayı oldukça belli eder ve saatler ilerledikçe mimik çizgilerinize dolup hiç hayal etmeyeceğiniz bir görünüme ulaşırsınız. Uzmanların tavsiyesi gündüz makyajında fondöteni olabildiğince es geçmek.

4. Mucize BB!

Eğer cildiniz çok solgun gözüküyorsa ve gözaltınızda morluklar varsa bu kusurlarınızı kapamanız şart. Seçeceğiniz kapatıcılar cilt renginizle birebir uyumlu ve çok ince yapıda olmalıdır. O halde aradığınız fondöten BB.

5. Trasnparan Pudra!

Yağlı ve parlayan bir cilt bir çok kadının en önemli sorunları arasında. Bu cilt yapısına sahip olan kadınlara transparan pudraları şiddetle tavsiye ediyoruz!

6. Allık Seçimi!

Allık seçiminiz ten rengine uyumlu ve şuan en moda allık rengi olan şeftali tonlarında sürülmeli. Keskin bir şekilde sürmeyeceğiniz allık sizi ilerleyen saatlerde bile canlı gösterecek, bizden söylemesi!

7. Koyu Farı Unutun!

Gündüz makyajında en sık yapılan hatalardan biridir, koyu renk far seçimi. Siz siz olun bu tuzağa düşmeyin! Eğer far kullanacaksanız mutlaka açık renkler sürmelisiniz. Ayrıca rimelsiz makyaja da makyaj demek imkansız. Gözlerin ışıldamasını sağlayan rimeller etrafınızdakileri etkileyecek.

Give a Comment