Hızlı Cilt Beyazlatma İçin İpuçları Nelerdir?

Reçeteli İlaç Kullanmak

Hızlı bir şekilde cilt beyazlatma için en iyi tedavi yöntemi reçeteli cilt beyazlatma ilaçları kullanmaktır. Doktorların önerdiği birçok cilt beyazlatma ilacı vardır. Bazı ilaçlar reçetesiz cilt beyazlatıcı ilaçların içinde bulunan hidrokinon gibi içeriklerin bileşiminden oluşur. Hidrokinon ürünlerde genelde %2 oranında bulunur, ancak doktorlar gerekirse daha yüksek dozajlı yazabilirler. Doktorların yazabileceği diğer ilaçlar Retin-A ya da diğer retinoidler olabilir, bu ilaçların hepsi A vitamini içerir. Doktor sizi muayene eder ve size en olanı seçer.

Kimyasal Peeling

Evde kullanılan peeling aparatları ve tüm güzellik salonlarının peeling hizmeti olsa da, en hızlı sonuç için, bir cildiyeci ya da plastik cerrahına peeling yaptırmanız profesyonellerin daha güçlü kimyasallara ulaşabilmesi açısından daha iyi olacaktır. Kimyasal peelingte, doktor cildin üst tabakasını soyan bir asit uygular. Cilt iyileştikçe, altından yeni bir tabaka çıkar. Yeni tabaka çıktığında, cildinizde gözle görülür bir gelişim olduğunu görebilirsiniz. Renk bozulması ve iyileşme süresi gibi faktörler göz önüne alınarak birden fazla tedavi uygulanabilir. Doktorların kullandığı diğer kimyasallar glikokolik asit, laktik asit ve peroksit içerikli ürünlerdir.

Deri Düzeltimi

Deri düzeltimi de doktorlar tarafından yapılır. Bu uygulamada, cildin üst derisini temizlemek için dönen bir fırça kullanılır. Bu yöntem yaralar, kırışıklıklar ve renk bozulmaları olan ciltlere iyi gelir. Bu işlem yeni cilt oluşumunu hızlandırır. Cilt yenilendiğinde, eskisinden daha güzel görünür. Küçük alanlar için tek uygulama yetse de, daha iyi sonuç için birden fazla uygulama gerekmektedir.

Lazer ile Cilt Yenileme

Lazer ile cilt yenileme de deri düzeltimi ve kimyasal peeling gibi pahalı tıbbi bir yöntemdir. Lazer ile cilt yenilemede cildi tedavi etmek için kızılötesi ışınlar kullanılır. Lazer cildin yüzeyine zarar vermeden derinlerine girebilir. Lazerin ısısı yeni cilt oluşumunu hızlandırır. Cilt iyileştiğinde, öncekinden daha açık bir tonda olur. Lazer deri düzeltimi gibi büyük yüzeylere ulaşmadığı için, küçük alanları tedavi etmek için etkilidir.

Give a Comment