Kaş Nasıl Dolgunlaştırılır?

Bazı kadınlar genetik itibariyle seyrek kaşlara sahip iken bazıları ise kaş aldırma mağdurları olabilmektedirler. Ancak seyrek kaşların da elbette bir çözümü vardır. Kaş dolgunlaştırma estetikleri, doğal yöntemler, geçici makyaj püf noktaları derken pek çok yöntem ile kaşlar olduğundan daha gür ve kalın gösterilebilir. Peki, bu metotlar ile kaş nasıl dolgunlaştırılır?

Kaş Estetiği

Kaş estetiği denilen şey alanında uzman birinin kendi estetiksel teknikleri sayesinde kaş kökleri yaratmasıdır. İster doğuştan ince ve seyrek kaşlara sahip olunsun isterse sonradan kaş dökülmelerine maruz kalınsın bu yöntem sayesinde kaşlara istenilen şekil verilecek ve de daha dolgun kaşlar elde edilebilecektir. Ancak kaş çıkarma estetikleri süre olarak yaklaşık 1 seneyi bulduğundan sabır gerektirmektedir. Maliyeti de diğer yöntemlere göre yüksek olmaktadır. Fakat en kalıcı ve kesin çözümü sağladığı için tercih edilen bir yöntemdir.

Kaş Dövmesi

Dövme kaş olarak da bilinen bu yöntem ile kaşlar daha dolgun bir görünüm kazanabilir. Fakat kaşın kıllı yapısı ve de görünümü bu yöntem ile çok doğal bir şekilde karşılanamayabilir. Ancak kısa sürede kolayca uygulanabilir. 6 aya kadar kalıcılığı vardır.

Doğal yöntemler

Kaşa sürülebilecek hint yağı, susam yağı, badem yağı, vazelin, soğan suyu gibi doğal sıvı ve kremler kaşların daha gür çıkmasını sağlayacaktır. Bir kulak çubuğu yardımıyla bu sıvılardan herhangi biri sürülebilir ya da bazıları karıştırılarak bir kür yaratılabilir. Bu işlemin periyodik aralıklar ile haftada 3 ya da 4 kez düzenli yapılması öngörülür. Zamanla kaşlar daha gür ve dolgun çıkacaktır.

Makyaj teknikleri

Kaş farı ya da kaş kalemiyle daha dolgun ve gür bir kaş görünümü elde etmek mümkündür. Kesin bir çözüm değildir, anlık kurtarıcıdır. Fakat yaklaşık 10 dakika sürede hazırlanabilen kaş tüm gün idare edebilecek derecede dayanacaktır. Kaşların yukarı doğru taranması ardından kıllar arasında kalan boşlukların bu kaş kalemi ya da farı aracılığıyla doldurulması olarak tamamlanır. Hatta dışarı doğru hafif taşırılarak boyanması daha kalın bir görünüm verecektir.

Give a Comment