Kaş Şekilleri – Kaşlarınızı Şekillendirin

Kaş

Kaş şekilleri, bir kadının yüzündeki en önemli detaylardan biridir. Kaşlar yüzü çerçeveler ve görüntünüzü dengelemekte önemli bir rol oynar. Fakat kaşları ve kaş şekillerini düzgün tutmak asap bozucu olabilir.

Hoş gözükmesi için kaşları şekillendirmek ve boyamak gözünüzü yıldırabilir. Bazı kadınlar için dağınık birkaç tüyü cımbızla almak yeterli olurken, bazı kadınlar ise her ay ziyaret ettikleri güzellik salonlarına çok fazla para verirler. Sizin seçiminiz hangisi olursa olsun, kendi tarzınızı bulmak doğru aletler ve biraz da bilgi ile kolaydır. Kaş şekillendirmek göz makyajı için tamamlayıcı bir unsurdur.

Kaş Kavsini Şekillendirmek

Kaşlar gözlerinizi çerçeveler ve dikkati gözlerinize çeker. Kalın, koyu renkli kaşlar etkileyici; açık renkli kaşlar yumuşak, açık bir görüntü verir. Kaş şekilleri modaya göre değişir, fakat kaşlarınız, şaşkınlıktan yukarı da kalksa endişe ile çatılsa da, kişisel ifadenize vurgu yapar. Onlara nasıl baktığınız bireysel bir tercih meselesidir.

Eğer çok fazla makyaj yapmıyorsanız, muhtemelen doğal kaş kavsini vurgulamak için kaşınızı fırçalamanın ötesinde bir şey yapmak ilginizi çekmiyordur. Fakat kaşlarını ihmal edenler ve onları bir şekle sokmak isteyenler için biraz çalışma gerekir; eğer kaş kavsi dağınık kıllar arasında kaybolduysa, cımbızınızı çıkarın.

Ne kadar ileri gideceğinizden emin değil misiniz? Cımbızla almayı düşündüğünüz kılları kapatıcı bir kalem ya da beyaz bir göz kalemi ile boyayın. Bu, sizin ulaşacağınız görüntüyü önceden görmenizi ve gerekiyorsa fikrinizi değiştirmenizi sağlar.

Kaşları Şekillendirmek: Fırça ve Cımbız

Eğer aklınızdaki, kaşlarınızı tümüyle yeniden şekillendirmek ise veya göz-el koordinasyonunuza güvenmiyorsanız bir güzellik uzmanınından yardım almalısınız. Fakat basit, doğal bir görüntü ya da şekil verilmiş kaşlarınızın şeklini korumak için, onları yukarı ve dışarı doğru, uzama yönleriyle aynı doğrultuda fırçalayarak işe başlayabilirsiniz. Bu, sizin kaşlarınızın doğal şeklini görmenizi sağlar ve alınması gereken dağınıklıkları belirlemenize yardım eder. Sonra da kaşlarınız arasında tek tek çıkmış olan tüyleri cımbızla alın.

Kaş şekilleri

Göz kapaklarınız ve kaşlarınız arasında çıkmış dağınık kaşları alarak işe başlayın. Sonra aşağıdan başlayıp, yavaşça yukarı doğru devam ederek kaş şeklinizle uyumlu olmayan tüyleri alın. Kaşınızın alt hattı kaş kavsini takip etmelisiniz. Kaydettiğiniz ilerlemeyi incelemek için arada sırada ara verin ve dengeli bir görüntü elde etmek için sırayla bir kaşınızdan diğerine geçerek devam edin. Açık kalan alanları kaş pudrası, boyası ya da kalemi ile doldurun. Kaş şekilleri ve görünümleri aşağıdadır;

Kaşlarınızı Sabitleyin

Sonra, kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayarak kaşınıza uyguladığınız rengi yumuşatın ve yedirin. Bu uygulama rengi dağıtır ve yedirir. Eğer rengi çok koyu görünüyorsa, fazla rengi almak için bir parça pamukla silebilirsiniz. Fırçalayarak kaşlarınıza son şeklini verin ve renksiz ya da hafifçe renklendirilmiş bir kaş jeli ile sabitleyin.

Kaşlarınızı Belirginleştirin

Doğru renkte bir kaş kalemi kusursuz bir görünüme ulaşmanıza katkıda bulunur ve kaşlarınızın görüntüsünü düzgünleştirir. Genel olarak tam saçınızın renginde ya da çok az açık bir renk tonu seçin. Bazı kaş kalemleri uygulandığında daha koyu ya da daha kızılımsı gözükebilir.

Püf noktası: Çok açık sarı saçları olan kadınların, kaşlarını daha iyi vurgulamak için bir ya da iki ton koyu renk uygulaması daha iyi olur. Eğer saçınızın rengini değiştirdiyseniz ya da yazın saç renginiz açıldıysa, kaşınızın rengini de buna uydurun.

Kaş Şekillendirme Aletleri

  • Kaşlar için cımbız: istenmeyen tüylerin kolayca alınması için ucu hafif yanlamasına olan bir cımbız kullanın.
  • Makas: Aşırı uzun ve söz dinlemez kasları kesmek için kullanışlıdır.
  • Kış Fırçası: Kaşları şekillendirmek ya da kaşın rengini yumuşatmak için olmazsa olmaz bir alettir.
  • Kaş jeli: Kaşı yerli yerinde tutmak için harika bir yardımcıdır.
  • Kaş Kalemi ya da Pudrası: Kaşları şekillendirmek için vazgeçilmezdir; rengiyle belirginleştirir ve açık kalan noktaları doldurur.

One Response

  1. burhan

Give a Comment