Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun saçlara sahip olmanın en hızlı yolu saç kaynağından geçer. Son derece popüler olan bu uygulama birden fazla yöntemle yapılabilse de temel olarak sentetik ya da doğal saçın kişinin kendi saçı ile uyumlu olacak şekilde saç diplerine yakın yerlere eklenmesiyle sağlanır. Kaynak saç uygulaması son derece basit olmakla birlikte uzun ömürlü kullanım için saç bakımına dikkat etmek gerekir.

Kaynak Saç Bakımı

Kaynak saç uygulamasında tercih edilen yöntemden bağımsız olarak bakım aşamasında ilk dikkat edilmesi gereken nokta yıkama sırasında kullanılan suyun sıcaklığıdır. Kaynak saçlar kesinlikle elin dayanamadığı sıcaklıktaki sular ile yıkanmamalıdır. Sıcak su, bağlantı noktalarına hasar vererek kaynak saçların ömrünün azalmasına neden olur. Yıkanan saç mutlaka kurutulmalıdır.

Yıkama sırasında kullanılan şampuan dışında hiçbir ürün saç diplerine uygulanmamalıdır. Saç kremi ve serumlar kaynak saçın bağlantı noktalarının yıpranmasına neden olur.

Saç taranırken ise tarama işlemi uçtan dibe doğru yapılmalıdır. Uç kısımlar taranırken saç zorlanmamalı ve çekiştirilmemelidir. Bu hareketler kaynakların kopmasına neden olabilir. Saçın diplerinin taranması da son derece önemlidir. Bu şekilde diplerin karışması ve dolaşması engellenerek kaynakların ömrü uzatılabilir.

Kaynak Saç Bakımında Tercih Edilecek Ürünler

Saç kaynağının bakımı için kullanılan şampuan dışında tercih edilecek ürünler mümkün olduğu kadar az yağlı ve su bazlı olanlar arasından seçilmelidir. Bu ürünlerin uygulanmasında diplerden uzak durulması gerekir. Ayrıca durulanmayan bakım spreyleri, serumlar ve kremlerin tercih edilmesi de uygundur. Durulanmayan ürünler daha çok saçın uç ve orta bölgelerine uygulanmalıdır.

Kaynak, saçın cinsine ve uygulama methoduna göre kuaförler tarafından önerilen bakım ürünlerinin kullanılması daha bakımlı saçlara sahip olmak için önemlidir. Düzenli olarak kaynak saç bakımı yaptırılması da bir diğer önemli noktadır. Bakım yapılırken kullanılacak ürünlerin sağlayacağı faydanın yanı sıra uzayan saç kökleri nedeniyle de yıpranacak olan saç kaynakları bu şekilde bakımdan geçirilmiş olur.

Tüm bunlara ek olarak günümüzde, çok sayıda marka tarafından tamamen kaynak saç bakımına yönelik ürünler üretilir. Bu ürünler sayesinde bakımlı ve uzun ömürlü saçlara sahip olmak mümkündür.

Give a Comment