Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Saç modeli geçmişten günümüze her kadın için oldukça önemlidir. Kısa saç modelleri ise kullanışlı ve rahat oldukları için kişiyi farklı bir imaj sahibi yapar. Bu nedenle kısa saç modellerini çoğu kişi tercih eder.

Yüz şekline uygun saç modeli kesimi oldukça önemlidir. Kare yüz tipine sahip olanlar çene hizasında hafif katlı bir kesim tercih edebilir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar ise üst kısımları biraz daha uzun bırakarak yüzün daha uzun görünmesini sağlayabilir. Uzun yüz hatlarına sahip kişiler de kısa saç kesiminde asimetrik küt kesim tercih ederlerse daha hoş ve belirgin bir görünüm elde edebilirler.

Kısa saç tercihinde yüz hatlarının önemi olduğu gibi kişinin fiziksel özelliklerinin de önemi vardır. Kilo problemi olan ve vücut yapısı orantısız olan kişiler kısa saçlardan kaçınmalıdır. Eğer kısa saç kullanılmak isteniyorsa da omuz hizasındaki kesimler tercih edilmelidir. Kısa saçı kullanmaması gereken diğer kişiler ise uzun boylu vücut yapısına sahip olanlardır. Kısa saç ile uzun vücut bir araya geldiğinde kişi daha da uzun boylu görünecektir. Yine uzun boylular da orta ve uzun denilebilecek kesimleri tercih edebilir.

Pixie Saç Nedir?

Bu saç modeli erkek saçı kısalığında kısa olan saç kesim modellerindendir. İddialı bir model olduğu için her yüz tipine sahip kadın tercih etmemelidir. Yüz hatları daha sorunsuz olanlar, yuvarlak ve buna benzer yüz hatlarına sahip kişiler tercih etmelidir. Çünkü bu saç modeli kullanıldığında yüzdeki bütün hatlar belirgin olarak ortaya çıkacaktır.

Küt Saç Nedir?

Küt saç modeli kısa saçlarda boynu açık bırakan düz bir kesime sahip saç modelleridir. Bu saç modelini kısa boylu ve minyon tipli kadınların tercih etmeleri gerekir. Bu şekilde daha doğru bir görüntü ortaya çıkmış olacaktır. Küt saç modelinden uzun ve keskin yüz hattına sahip kişilerin kaçınması gerekir.

Asimetrik Saç Nedir?

Bu saç modeli saçın bir tarafının uzun diğer tarafının kısa olduğu saç modelidir. Her yüz şekline uyum sağladığı için son zamanlarda en çok tercih edilen kesimlerdendir.

Yorum Yapınız