Koltuk Altı Nasıl Pürüzsüz Olur?

Koyu ve pürüzlü koltuk altlarınızdan dolayı kolsuz kıyafetler giymekten çekiniyor musunuz? Çoğu kadın sırf bu nedenle sürekli kollu kıyafetler giymeyi tercih etmektedir. Ayrıca koyu ve problemli koltuk altlarına sahip kadınlar ellerini havaya kaldırmaktan da çekinirler. Fakat aşağıdaki evde uygulayabileceğiniz öneri ve kürlerle bu durumu tersine çevirebilirsiniz.

Şeker ve limon: Bir kaseye 2 yemek kaşığı öğütülmüş şeker döküp üzerine bir limonun suyunu sıkınız. Kürü güzelce karıştırınız. Karışımı koltuk altlarınıza uygulayıp 10 dakika boyunca bekletiniz. Karışım tamamen kuruyunca koltuk altınızı 2 dakika boyunca ovup ılık suyla yıkayınız. Bu işlem koltuk altı derinizin dökülmesine, renginin açılmasına ve renginin koyulaşmasına neden olan bakterileri öldürmeye yarar.

Patates dilimleri: Patatesi istediğiniz şekilde dilimlere ayırınız. Bu parçaları 2 dakika kadar bir kase suda bekletiniz. Daha sonra parçaları sudan alıp bu parçalarla koltuk altınızı ovunuz. Patates doğal ağartıcı özelliklere sahip olduğu için koltuk altınızın rengini açıp pürüzsüz görünmesini sağlar.

Yoğurt ve portakal kabuğu: Bir kasede 2 yemek kaşığı taze yoğurtla kurutulmuş portakal kabuğu tozunu macun haline gelecek şekilde karıştırınız. Macunu koltuk altlarınıza uygulayıp 15 dakika boyunca kurutmaya bırakınız. Tamamen kuruduğunda soğuk suyla yıkayıp koltuk altınızın kurumasını önlemek için nemlendirici uygulayınız. Bu yöntemle koltuk altınızın rengini epeyce açabilir, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun sebebi yoğurttaki laktik asidin renk değiştirmeyi önlemesidir.

Aloe Vera masajı: Eline biraz Aloe Vera jeli alıp dairesel hareketlerle 5 dakika boyunca koltuk altınıza masaj yapınız. Daha sonra jeli ılık suyla arındırınız. Bu işlem koltuk altınızdaki koyu renkli bölgeleri yok etmeye ve rengini açmaya yaradığı gibi aynı zamanda koltuk altınızı pürüzleştirir.

Hindistan cevizi yağı/Badem yağı masajı: Her gün duşa girmeden önce koltuk altınıza 10 dakika boyunca Hindistan cevizi yağı ya da badem yağıyla masaj yapınız. Bu bitkisel yağlar E vitamini içerdiği için cildinizi besleyip koltuk altınızın rengini yardımcı olurlar. Aynı zamanda cildinizi pürüzsüzleştirip cilt esnekliğinizi artırırlar.

Yorum Yapınız