En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Dudak Makyajı

Kadınlar kendilerini daha güzel ve canlı hissetmek için makyaj yapmayı tercih ediyorlar. Bazen öyle hatalar yapıyorlar ki güzelleşmek yerine çirkinleşiyorlar. En sık yapılan makyaj hataları Kadınzade.com’ da.

Ten rengini uygun fondöten seçimi!

Fondöten
Fondöten

Fondöten seçimi; makyajınızın güzel ve doğal durması için en önem vermeniz gereken konudur. Eğer yeni bir fondöten deneyecekseniz yüzünüzün flaşlı fotoğrafı çekin, böylece yüzünüze uyumlu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Genelde fondöten seçimi ten renginizinden bir ya da iki ton koyu olmalıdır.

Sivilce problemi!

Sivilce
Sivilce

Sivilce sorunu olan kadınların yaptığı en büyük hata ise açık renk kapatıcı kullanmak. Kapatıcı mutlaka ten rengi ile birebir uyumlu olmalıdır.

Mat dudaklar!

Dudak
dudak

Ruj seçiminde hep kararsız kalan bayanlar gündüz makyajlarında parlak ruju tercih ediyor fakat bu büyük bir hata. Gece ya da karanlık ortamlarda harika görünen parlayan dudaklar güneş ışığında oldukça göze batıyor. Gündüz saatlerinde mat tonlar ve açık renkler kullanmaya özen gösterin.

Göz makyajınızın dozunu iyi ayarlayın!

Dudak Makyajı
Dudak Makyajı

Gözlere rengarenk farlar sürüp bir de yoğun bir göz kalemi uygulamak oldukça hatalı bir davranış. Kirpiklerinizi hacimli ve kıvrık tutarak biraz da eyeliner ile muhteşem bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Give a Comment