Makyajsı Güzellik Tüyoları

Makyaj yapmadan nasıl çekici ve güzel olunur?

Bayanların seveceği bu makalemize dikkatle okumanızı öneririz.

Daha çekici olmak istiyor, ama günlük hayatta makyaj uygulamak istemiyor musunuz? Yine de makyaj yapmayı tercih edenler olabilir. Ancak vaktiniz yoksa ve makyaj yapmak zor geliyorsa yinede güzelliğinizden bir şey kaybetmek istemiyorsanız. Doğal güzelliğinizi maksimum seviyeye artırmak için okumaya devam edin…

Cildinizin Bakımı

İyi görünümlü cilde kavuşmanın en önemli parçalarından biri de temiz bir cilttir. Güzelliğiniz için cildinizin temizliğinden emin olun. Cildinizin güzelliği için en önemli faktör her gün en az 8-10 bardak su içmenizdir. Yaz aylarında insanlar kış aylarına oranla daha fazla su içerler. Ama kışında aynı oranda su içmek cildi nemlendirmek adına çok önemlidir. Kışın ise bir günde en az 7 bardak su içmek gerekir. Su içemiyorsanız, yeşil çay veya sıcak olan diğer içecekleri içmeniz gerekir. Sadece yeterli miktarda su içtiğinizden emin olunuz.

Rutin Olarak Yüzünüzü Düzenli Yıkayın.

Su cildinizi ayakta tutar. Temizlik, tonlama ve nemlendirici size cildiniz açısından büyük farklar yaratacaktır:

  • Yüz temizleyiciler, yüz ölü hücre gidericiler ve yüz nemlendirici gibi temizleme ürünlere yatırım yapmak parlayan ciltlerin ana maddeleridir.
  • Önce ellerinizi yıkayın ve ardından yüzünüzü ıslatıp bir havlu ile kurulayın. Tek dikkat çekeceğiniz nokta yüzünüzü yıkarken cildinize nazik davranmak olmalıdır.

Sonraki adım hafif bir temizleyici kremler kullanmak.

Bu kremler cildinizi esnek tutar genç bir görünüm bu şekilde sağlanır. Avucunuza  bir miktar alın ve yüzünüze yavaşça uygulayın. Sonra,  bu kremi yüzünüze uygularken dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Kremi sürerken  gözleri kapalı tutmak, alın, yanaklar, burun, çene ve göz çevresi içine masaj yapın. En az 5 ila 10 dakika süreyle yüzünüze masaj yapın. Daha sonra nemli pamuk veya pamukla yüzünüzü temizleyin.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yağlı ciltlere uygun tonik ve temizleyici ile cildinizi temizlemeniz gerekir!

Cildiniz yağlı ise tüm yüzünüze ya da vücudunuzun her yerine uygulayacağınız bir pamuk ped ya da bir bez yardımıyla toniklemek ve temizlemek cildinizi temiz tutup, dış etmenlere karşı koruyacaktır.

  • Eğer cildiniz olduğundan kuru ise cildi çok sık toniklemek iyi bir fikir olmayabilir. Cildiniz çok kurur. Hava daha nemli olduğunda ve yaz aylarında toniği daha sık kullanabilirsiniz.

Eksfoliasyon cildinizin kirlerden ve yağlardan arındırmak için dikkat çekici bir başka yöntemdir. Cildin temizliği için çok önemli bir temizleme etkenidir. Ancak çok sık yapıldığında cildinize temizlik yapayım derken cildinizin pul pul dökülmesine neden olursunuz. Yağlı bir cilde sahipseniz haftada ise bir- iki kez uygulamanız yeterli olacaktır. Normal ve kuru ciltler varsa haftada bir kez kullanmalısınız. Çünkü sık kullanıma bağlı bazı kuruma sorunları yaşayabilirsiniz.

Çok kuru ciltler hafif bir temizleme bile olsa pul pul dökülmeler yaşayabilir. Cildinizi temizlerken fazla baskıcı olmamanız gerekir. Cildiniz tahriş etmeden yapmak herzaman daha iyidir.Hafif masaj eşliğinde cildi kirden arındırmak gerekir.Cildinizi yıkayın ve hemen bir pamuk veya yumuşak bir havlu ile cildinizi kurulayın. Ardından cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmayı asla unutmayın.

Eğer cildinizi nemlendirmek gerektiğini düşünüyorsanız ve cildinizin kuru olduğuna inanıyorsanız bu maddeyi dikkatlice okumanızı öneririz. Cildinizi her zaman daha dinamik, daha genç ve güzel görmek istiyorsanız temizliğinden emin olduktan sonra mutlaka kremlerle nemlendirmeniz gerekir.

Cildiniz için iyi ve cilt yapısına uygun bir nemlendirici bulmak gerekebilir. Piyasada satılan birçok nemlendirici bulmak mümkündür. Eğer ilkez alacaksanız farklı olanlardan denemek, hangisinin kullanılacağını ile emin olmanız en iyisidir. Tavsiye edilen iki yağlı ciltler için , Himalaya Yatıştırıcı losyondur. Bu krem cilde  çok hafif ve çok kolay sürülür.Kuru ciltler için  , Himalaya Yoğun Nemlendirici Yüz losyonu kullanabilirsiniz.

Unutmayın çirkin kadın yoktur,bakımlı kadın vardır…

Yorum Yapınız