Meyvelerden Maske Nasıl Hazırlanır?

Meyve kokularını taklit eden, kimyasal kozmetikler yerine, bütün doğal özleri ve mis kokusuyla meyvelerden gelen sağlığı cildinize taşıyın. İşte, hem kokuları hem de cildinizce bıraktıkları etkiyle çok seveceğiniz meyve maskeleri!

Yağlı ve akneye eğilimli ciltler için: Üzüm

10-15 adet üzümü cam bir kase içerisinde ezerek püre haline getirin. Çekirdeklerinin de ezilmesine ve homojen bir karışım olmasına dikkat edin. Temizlenmiş cilde, masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Kuru ciltler için: Avokado

Olgunlaşmış 1/2 avokadoyu iyice yıkadıktan sonra çekirdeğini çıkarın. Cam bir kase içerisinde ezerek püre haline getirin. Temizlenmiş cilde, masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Donuk ve canlılığını kaybetmiş ciltler için: Çilek

10 adet çileği bol su ile yıkayıp saplarını temizleyin. Cam bir kase içerisinde ezerek püre haline getirin. Temizlenmiş cilde, masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Çileğin asitli yapısı hassas ciltler için tahriş edici olabilir. Bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Uygulamadan sonra cildinizde rahatsızlık hissetmeniz durumunda, yüzünüzü yıkayarak uygulamaya son verin.

Renk eşitsizlikleri ve lekeler için: Limon

1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Temizlenmiş cilde, masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Derinlemesine temizlik için: Muz

1/2 adet olgun muzu cam bir kase içinde ezerek püre haline getirin. Muzun kabuğundaki beyaz lifli kısımları da karışıma ekleyin. Akne ve sivilceden şikayetçiyseniz, muzun içerisine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyin. Temizlenmiş cilde, masaj yaparak uygulayın. 10-15 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Aydınlık bir görünüm için: Kivi

1 adet olgun kiviyi ve 1 yemek kaşığı yoğurdu cam bir kase içinde ezerek püre haline getirin. Temizlenmiş cilde, masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Kivi, hassas ciltler için tahriş edici olabilir. Bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Uygulamadan sonra cildinizde rahatsızlık hissetmeniz durumunda, yüzünüzü yıkayarak uygulamaya son verin.

Yorum Yapınız