Pastel Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj

Pastel tonlar makyaj için her zaman en çok tercih edilen renkler olmuştur. Bu tonlar yumuşak ancak çarpıcı bir renk verir ve pek çok cilt rengine de yakışır, görünümünüze canlılık katar. Pastel makyaj etkisinden fazlasıyla yararlanmak için, sadeliğe yönelin. Yüzünüzün bir bölgesine odaklanın ve diğerleri arka planda kalsın. Ya da taze görünümünüzü gerçek anlamda sergilemek için renkleri ve pırıltılı malzemeleri üst üste sürün.

Pastel Makyaj Altı

Önce fondöteninizi sürün. Ya da çok hafif kapatıcılık sağlaması için biraz toz pudra sürün. Pastel tonların gerçekten de taze bir görüntü vermesini temin etmek istiyorsanız, göz çevrenizdeki koyu bölgeleri kapatmak için bir kapatıcı kullanın.

Pastel Allık

Sonra, fırçayla yumuşak pembe bir toz allık sürün. Aydınlık bir etki yaratmak için solgun tonlardan kaçının. Bu tonlar gölge etkisi verir. Çok hafif renk vermek için pembe, gül rengi ya da şeftali tonlarında jel şeklinde ya da likit bir allık veya renklendirici kullanın.

Pastel Göz Makyajı

Parmak uçlarınızı kullanarak su yeşili bir farı tüm göz kapağınız üzerine bir zemin oluşturmak üzere yayın ve kenarlara kadar yedirin. Eğer etkiyi yoğunlaştırmak istiyorsanız, bir far fırçasıyla aynı renkteki fardan bir kat daha sürün. Rengi göz kapağınızın üzerinde yoğunlaştırın, çok hafifçe kaşlarınıza doğru çıkarın.

Pastel Dudak Makyajı

Makyajınızı pembe bir parlatıcıyla tamamlayın. Gözlerinizi odak noktasında tutmak için, şeffaf ve açık renkte bir ruj kullanın, orta koyuluktaki tonlar bile bu görüntüyü ağırlaştırabilir.

Pastel Makyaj ile Gelen Güzellik

Pasteller tüm yıl boyunca her cilt rengi üzerinde kullanmaya uygun bahar esintili renklerdir. Bu tonların etkileri belli belirsiz renk vermekle çarpıcı kontrastlar yaratmak arasında çeşitlilik gösterir. Beyaz ya da gümüşi inci rengindeki rötuşlar “havalı” bir etki yaratırken; altın inci tonları sıcaklık katar; mat olarak kullanıldıklarında gözleri ve dudakları gerçek anlamda vurgulayabilirler. Pastel allık tonları en çok hafif, uçuk renklerle kullanmaya uygundur, dikkati gözlere ve dudaklara çeker.

Pastel Makyaj ile Eşleşen Renkler

Pastel renkler yumuşaktır ama bu, onların güçlü bir etkisi olmayacağı anlamına gelmez. Daha sade bir görünüm için pastel farı tek başına kullanabilirsiniz, fakat daha cesur olmak istiyorsanız birbirini tamamlayan iki ton kullanmayı deneyin.

Eğer hedefiniz fark edilmekse, farı aynı ya da benzer bir renkte rimel ve göz kalemiyle birlikte kullanmak gerçekten de dikkatleri çeker. Bunu taşımak tabii ki biraz incelik ve ustalık gerektirir, fakat biraz deneyimle “tam kıvamı” ile “aşırı” arasındaki çizgiyi bulursunuz. Hangi rengi seçerseniz seçin, bu tonlar gözlerinize gerçekten ışıltı katar.

Pastel Renkler ile Yeşilin Uyumu

Burada, son derece kadınsı bir yüz için tek ihtiyacınız olan birazcık renk. Çok hafif bir şekilde alt kirpik çizginizi zeytin rengi ya da açık yeşil bir kalem veya far ile çerçeveleyin. Gözünüzün dış köşesinden başlayarak, iç tarafa burnunuza doğru devam edin. Üst göz kapağınızın üzerine açık yeşil bir far sürün. Hafifçe renklendirmek için yumuşak tüyleri olan bir far fırçası kullanın. Kirpiklerinizi vurgulamak için siyah ya da kahverengi rimel kullanın.

Pastel Renkler ile Mavinin Uyumu

Önce, alt kirpiklerinizin iç kısmına dış köşeden içeri burnunuza doğru kalem çekin. (Not: bazı göz doktorları gözün iç kısmında makyaj malzemesi kullanılmasına karşıdır.) Sonra, göz kalemini ya da fırçayı tam kirpik dibi üzerinden geçirin. Her iki adımı gözünüzün üstü için de tekrarlayın. Sonra, göz kapağınıza, göz kapağı çizgisinin hemen altına ve göz kapağınızın köşelerine, açık mavi bir far sürün. Göz makyajınızı kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerinizi kıvırarak ve bir kat mavi maskara sürerek tamamlayın

Pastel Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Cildiniz koyu renkliyse, dudaklarınızı doğal renklerde bir dudak kalemiyle çerçeveleyip, pastel renkli bir ruj ya da parlatıcı sürmeyi deneyin.
  • Pastel renkli farlar size biraz silik bir görünüm veriyorsa, gözlerinizi biraz rimel ya da göz kalemi ile belirginleştirin.
  • Bu renklerin iyi görünmesi için iyi bir dengeleme yapmak gerekir. Taze ve yumuşak tonlar, yoğun ve kremsi yapıda rujlar, ağır bir rimel ya da toprak rengi bir allığın etkisi altında ezilebilir.

Give a Comment