Peeling Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Peeling

Bir cilt bakımının olmazsa olmazlarından biridir peeling. Bu uygulama ile cildinizdeki ölü deriyi atarak canlanmış bir cilt elde edersiniz. Peeling yüzünüzdeki renk farklılıklarını giderir ve geniş gözeneklerle savaşır. Cildiniz bebeksi bir yumuşaklığa ve pürüzsüzlüğe dönüştürür.

Yıllardır bilinen süt banyosu da bir peeling görevi görür. İçerisinde bulunan laktik asit ile üst tabakadaki ölü deriyi alır ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Özellikle metropollerde yaşayanların haftada en az iki kere yapması gereken peeling kirli havanın etkisiyle matlaşan cilde aydınlık katar.

İster kozmetik mağazalardan bir peeling maskesi alıp uygulayın ister şimdi vereceğimiz tarifle ölüve geniş gözenekli derilerinizden kurtulun.

Maske Tarifi

Malzemeler 

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 3 yemek kaşığı toz şeker

Yapılışı

Malzemeleri karıştırın. Karışımı yüz, boyun ve dekolte bölgesine masaj yaparak uygulayın. Masajın ardından cildinizi ılık su ile yıkayın ve en son soğuk su ile durulayın. Havlu ile kurulamayın. Böylece cildiniz suyu emerek daha çok nemlenecektir.

Peeling için kadınzade.com ekibi olarak bir öneri daha vermek istiyoruz. Hamama gittiğinizde iyice buhara maruz kalan cildinize hafifçe kese yaparak da ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz. Fakat keseyi çok hafif bir masaj ile yapmalısınız. Yüzünüz hassas bir deriye sahiptir ve hemen tahriş olabilir. Yine keseden sonra önce ılık sonra da soğuk su ile yıkamalısınız.

Tüm bu peeling uygulamalarından sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile bakımınızı tamamlayınız. Haftada en az iki kere peeling uyguladığınızda cildinizin ne kadar sağlıklı ve canlı göründüğüne şaşıracaksınız.

 

Give a Comment