Sivilce Oluşumunu Tetikleyen Besinler

Sivilce

Sivilce tedavisi oldukça zor olan ve kişide sadece fiziksel değil, psikolojik hasarlara da yol açan sık görülen bir hastalıktır. Sivilceleri kontrol altına almak için bin bir türlü ilaç varken neden sivilcelerin kökünü kurutamıyoruz? Demek ki sivilce tedavisinde sadece ilaç yeterli değil, yediğimiz besinler de sivilce oluşumunu tetikleyebiliyor. Biz kadınzade.com ekibi olarak sivilce oluşumunu arttıran besinleri araştırdık.

Süt ürünleri!

Evet, yanlış okumadınız. Süt ürünleri sivilce oluşumunu en çok tetikleyen besin grubudur. Fakat proteince zengin süt ürünlerinden vazgeçemeyiz. O halde organik olduğuna emin olduğumuz sertifikalı süt ürünlerini tercih etmeliyiz. Uzmanlar tam olarak nedenini saptayamamış olsalar da süt ürünlerinin sivilce oluşumunda etkin rol oynadığını açıklamışlardır.

Şeker!

Şeker sivilce oluşumunu tetikleyen, tahmin ettiğiniz bir besin grubu. Eğer sivilce probleminiz varsa şekerli yiyeceklerden ve abur cuburdan uzak durmanız şart. Bağışıklık sistemini devre dışı bırakmaya hedeflenmiş şekerli ürünler sivilce oluşumu arttırıyor.

İşlenmiş Gıdalar!

Kandaki insülin düzeyini arttırmayı hedef alan işlenmiş gıdalar sadece sivilce oluşumuna yol açmaz diğer pek çok cilt hastalığına da zemin hazırlar. O halde beyaz ekmekten ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak şart!

Acılı besinler!

Yüzdeki kan akış hızını arttıran baharatlar yüzünüzde sivilce kızarıklıklarının oluşumunu arttırabiliyor. O halde yemeklerimizde baharatı sınırlandırmak en doğrusu olacak…

Give a Comment