Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Kadınlar için önemli bir yere sahip saçlar sürekli değişiklik yapıldığı için bazı noktalar dikkat gerektirir. Sarıdan kızılın en çarpıcı tonuna, kahveden kestanenenin her tonuna dönüşebilir. Kullanılan birçok ürünle bu değişim gerçekleşir. Ancak ten renkleri her saç rengini taşıyamaz. Ten renkleri sahip oldukları farklarla bile bazı saç renklerini taşıyabilirken bazı saç renklerini kesinlikle taşıyamazlar. Bu nedenle saç rengi belirlemeden önce ten renginin netleştirilmesi ve ona uygun saç renginin uygulanması esastır.

Beyaz Tenlilere Uygun Saç Renkleri:

Beyaz tenli kişiler birçok saç rengini taşıyabilme özelliğiyle şanslıdır. Saç rengi belirlerken dikkat edilmesi gereken nokta saç ile ten rengi arasındaki uyumu yakalayarak yüzün ayrıntılarını ortaya çıkarır. Beyaz tenliler için en çarpıcı renkler arasında kızıl ve tonları bulunur. Özellikle renkli gözlere sahip olanlar kızıl renkle gözlerini vurgulayabilir. Bunun yanında sarı ve tonları da beyaz tenliler tarafından sık tercih edilen bir renktir. Makyaj yapmayı sevenlere tavsiye edilen bu renk makyajsız kullanıldığında cansız bir görünüm sunar. Koyu renk saçlar da beyaz tenliler tarafından kullanılabilir. Özellikle yüzünün beyazlığını vurgulamak isteyenlerin favori rengi koyu saç renkleridir.

Koyu Tenlilere Uygun Saç Renkleri:

Koyu tende açık renk saçlar hoş durmaz. Bu renkler yerine kestane, kızıl ya da bakır tonları kullanılabilir. Doğru tonu seçmek için saç şekli ve boyuna, göz rengine dikkat edilebilir. Örneğin; uzun saçlarda bakır ve tonlarını kullanmak oldukça çarpıcı bir görüntü oluşturacaktır. Bundan hoşlananlar için bakır tonları idealken çarpıcı bir görüntü istemeyenlerin uzak durması gereken renk tonudur.

Buğday Tenlilere Uygun Saç Renkleri:

Buğday tenli kişilerin ideal saç renkleri arasında kahve ve tonları vardır. Özellikle ten rengiyle birlikte gözleri de kahverengi olanlar için kahvenin her tonu tam bir bütünlük sağlar. Kahve tonları dışında hafif kızıl tonlar da tercih edilebilir.

Give a Comment