Tuz Peelinginin Faydaları Nelerdir?

Peeling

Peeling Sanatı

Yüzünüzü veya vücudunuzu tuz ile ovalamak, cildinizin yüzeyinden ölü hücreleri temizlemenize yardımcı olur. Bu hücreler gözeneklerinizi tıkayabilir ve sivilcelerin patlak vermesine sebep olabilir. Bu yüzden düzenli olarak peeling yapmanız önemlidir. Deniz tuzunun taneli dokusu hızlı ve verimli biçimde etkisini gösterecektir. En etkili şekilde kullanmak için deniz tuzunu cildinize çok bastırmadan dairesel hareketlerle ovun. Dikkatli kullanın ve hassas, güneşten yanmış ya da yeni tıraş edilmiş ciltte uygulamadan önce dermatoloğunuza danışın.

Cilt Yenileme ve Yaşlandırmayı Geciktirme

Yaşlılık cildinizin incelmesine ve vücudunuzun cildinizi dolgun gösteren kolajeni daha az üretmesine sebep olabilir. Tuz, deri hücrelerinin yenilenmesini ve yaşlanan cildin suyu muhafaza etme kapasitesini arttırarak cildin genel görünümünün daha enerjik ve genç olmasını sağlar. Suyun ılıklığı tuzun kan dolaşımını arttırma özelliğini teşvik ettiği için tuz, ılık su ile birleştiğinde daha etkili olur.

Zor ve Problemli Bölgeleri Temizleme

Tuz kürünün sert dokusu ayak ve dirseklerinizdeki nasırları ve sert dokuları yumuşatmada özellikle etkilidir. Sert dokulara kürü uygulamaya başlamadan önce duşa ya da banyoya girip cildinizi ıslatarak hazırlık yapın. Daha sonra sert cildi yumuşatmak için ponza taşı veya banyo lifi kullanarak tuz kürünü uygulayın. İhtiyacınıza göre haftada birkaç defa tekrarlayın.

Give a Comment