Uzun Yüze Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Kadınlar için saç stili ve kolay şekil alan, kullanılabilir modeller önemli konulardandır. Beğenilen bir modelin geçerliliğini sahip olunan yüz tipi belirler. Çünkü saç modelleri her yüz şekliyle uyum göstermez. Yüz şekillerinin hepsi katlı kesimi, perçemi, kulakların üstünde kalan kısalıkta kesimi taşıyamaz.

Kişinin yüz tipine uygun olan, diğer ifadeyle yakışan saç modelini bulabilmek için deneme yanılma yöntemi kullanmak yerine teknolojiden yararlanılabilir. Günümüzde bilgisayar ortamında fotoğraflar üzerinde saç modelleri denenebilir.

Uzun Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

Uzun yüzler birçok saç modelini çok iyi taşımakla birlikte yanlış saç modelleriyle olduğundan daha uzun görünebilirler. Bu nedenle saç kesiminin iyi düşünülmesi ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Uzun yüz şekline en çok yakışan saç modellerinin başında omuz hizasında bırakılan dalgalar gelir. Kullanılan iri dalgalar sayesinde yüzde var olan fazla uzunluk yumuşatılmış olur. Bu sayede gözü rahatsız eden görünüm yok edilir.

Uzun yüzlerin ideal saç kesim modelleri arasında kahkül ilk sıralarda yer alır. Özellikle kişi geniş alna sahipse kahkül uzun yüz ve geniş alnı başarıyla kapatır. Kahkül uygulama modelleri farklılık gösterir. Alın kısmını kapatan kahküller tercih edilebileceği gibi yandan ayrılan orta uzunluktaki kahküller de uygulanabilir.

Kısa modellerle ve orta uzunluktaki saç modellerinde kolayca uygulama kolaylığı bulunur. Ancak kahkülün çok uzun saç modeliyle birlikte kullanılmaması gerekir. Uzun saç, yüzü daha da uzun gösterir.

Uzun yüzlerde ortadan ayrılmış değil yandan ayrılmış saç modelleri geçerli modeller arasındadır. Yandan ayrılmış saç modelinde sağda ya da solda hacimli şekilde duran saçlar yüzün göz yoran uzunluğunu yumuşatır.

Kulakları örten kısa saç modelleri uzun yüzler için ideal saç modelleri arasında yer alır. Asiliği ifade eden kısa saç modelleri aynı zamanda pratik kullanımıyla da tercih edilir. Yıkandıktan sonra sadece basit bir köpükle saçların şekil alması mümkündür.

Uzun yüzlerde herhangi bir kat olmayan, düz saçlar kullanılmamalıdır. Bu saç modeli bazı yüz tiplerine uyum sağlasa da yüzü olduğundan uzun gösterir.

Give a Comment