Yaşa Göre Cilt Bakımı

Cilt bakımı konusunda uzman olan isimler cilt tipinize uygun cilt bakımının yanında yaşınıza uygun olarak da cilt bakımı yapmanız gerektiğini söylemektedirler. Eğer cildinizin uzun seneler kırışıksız ve gergin olmasını arzuluyorsanız bu tür önerileri de dikkate almalısınız. Bilindiği gibi her maske farklı bir sorun için yapılmaktadır.

Sizin cilt türünüzü tam olarak ne istediğini iyi bilmeniz gerekir. Yüzünüz kişiliğinizi yansıtır, bu yüzden yüz güzelliğine ve cilt bakıma fazlasıyla önem vermelisiniz. Yaşadığınız yerdeki kirlilik oranı, iklimsel farklılıklar yüzünüze ve cildinize ciddi zararlar verebilir. Düzenli olarak yapacağınız cilt bakımı ve maskeler sayesinde yüzünüzü yaşlanmaktan koruyabilir, çeşitli enfeksiyonlar kapmasından da uzak tutabilirsiniz. Her yaş grubuna göre farklı bakım türleri bulunmaktadır ve zamanında yapılacak cilt bakımları kırışıklıkları, cilt yaşlanmasını ve cilt çatlaklarını önleyecektir.

Yaşa Göre Cilt Bakımları

 

20’li yaşlarda Cilt Bakımı

Yüzünüzü her sabah ve akşam yıkamalısınız. Yüzünüzü iyice yıkayıp, kuruladıktan sonra yüzünüze gerekli olan nemi sağlamak için nemlendirici bir ürün uygulayabilirsiniz. Ayrıca cildinizde herhangi bir problem varsa direk uzamana başvurmalı erkenden tedbir almalısınız. Diğer yandan haftalık olarak cilt bakımı için maskeler hazırlayabilirsiniz. Bal – limon karışımı ile peeling yapabilir. Badem yağı ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Diğer yandan lavanta suyu ile cildinizi temizlerseniz antibakteriyel etki sağlarsaınız.

30’lu yaşlarda Cilt Bakımı

20’li yaşlardaki gibi sabah ve akşam cilt yıkanmalı. Bunun yanı sıra yaşınızın getirdiği göz çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklar için yağsız ürünleri tercih edebilirsiniz. Elma sirkesi ile cildi temizlemeli, Kırışıklıklar içim antiagning kürler hazırlamalı ve uygulamalısınız. Cildinizi hint yağı ile masaj yaparak hücreleri harekete geçirmelisiniz.

40’lı yaşlarda Cilt Bakımı

Cildinizde nem artık neredeyse kaybolmuştur bu yüzden nemlendiriciyi her daim yanınızda bulundurmayı ve kullanmayı unutmayınız. Ayrıca bu dönemde badem yağı, hint yağı ve shea butter yağı ile cildinize rutin bir şekilde bakım yapmalısınız. Tonik yada su ile cildinizi durulamanızı kesinlikle öneriyoruz. Tonik için ılık suya lavanta suyu veya elma sirkesi katabilirsiniz. Ayrıca limon suyu da kullanabilirsiniz.Her ürünü tercih etmeyin. Nemlendirici kullanıyorsanız hiyalüronik asit ve gliserol aktiflerinin kullandığınız üründe olmasına özen gösterin. Bu aktiflerin bulunduğu ürünleri kullanırsanız derinizde suyun tutulması daha kolay hale gelir.

Yorum Yapınız