Yumurta Maskesi Tarifi

Yumurtanın yıllardır tartışma ortamları yarattığını, kolestrolü yükselttiğine dair iddiaların konuşulduğunu hepimiz biliyoruz. Aslında sanılanın aksine yumurtanın çok faydalı olduğunu ve günde en 1 tane tüketilmesi gerektiğini artık öğrendik.

Yumurtanın sarısı, beyazı ve hatta kabuğunun bile ayrı ayrı faydaları vardır. Güzellik maskeleri içerisinde de adını koyan ve gerçekten harika sonuçlar elde ettiren cilt maskelerinden olan yumurta maskesi ile güzelliğinize daha da güzellik katacaksınız. Bu yazımızda sizlere yumurta maskesi nasıl yapılır ve en iyi faydayı nasıl görürsünüz ayrıntıları ile bahsedicez.

Yumurta makesi faydalarından bahsedecek olursak, cilt üzerinde yağ ve nem oranını dengelemektedir. Ciltte oluşan ince çizgileri yok eder ve gözenekleri sıkılaştırır. En önemli özelliği ise yumurta maskesi tam anlamı ile sivilce maskesidir.

Yumurta maskesi, Suna Dumankaya’nın özellikle belirttiği en önemli cilt maskesidir. Yumurta maskesini cildinize uygulayarak cildinizi dinlendirerek, daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cilt sarkmalarına da birebir iyi gelen yumurta maskesi ile kendi farkınızı ve doğallığınızı gösterebilirsiniz.

Yumurta maskesi nasıl yapılır? Sorusuna ayrıntılı olarak cevap vereceğiz. Yumurta maskesi için sarısı ile ayrı beyazı ile ayrı maskeler de hazırlayabilirsiniz. Yumurta akının ciltte gösterebileceği farklılıkları kısaca anlatacak olursak; cilt üzerindeki siyah noktaları yok eder, cilt üzerinde gerginleşme etkisi yaratarak cildin toparlanmasını sağlar ve sarkmasını engeller. Bu sıkılaştırma etkisini gözle görülür biçimde gerçekleştirir. Adeta estetik işlem uygulaması yapılmış gibi olur.

Yumurta maskesi nasıl yapılır? İlk olarak yumurta maskesi malzemeleri nelerdir onu söyleyelim. 1 tane yumurtanın akı, 2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu. Yumurta maskesi tarifi; İlk olarak yumurtanın akını bir kap içerisine koyun. Üzerine limon suyunu da ekleyerek çok iyi bir şekilde karıştırılır. Daha sonra önce ılık sabunlu su ile yüzünüzü temizleyin ve hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize uygulayın. Cildinize uygularken göz çevresine ve ağız çevresine uygulama işlemi yapmayın. Parmak uçlarınız ile karışımı masaj şeklinde cildinize iyice yedirin. Yaklaşık olarak cildinizde 15 dakika bekletin. Karışım cildinizin üzerinde bekledikçe sertleşecek.  Süre sonunda cildinizi önce ılık su ile daha sonra soğuk su ile yıkayarak şoklayın. Bu sayede cildinizdeki kan dolaşımı da hızlanacaktır.

Ayrıca maske içerisinde kullanılan limonun özelliğinden biri de cilt rengini açmaktır. Cildinizdeki farkı maskeyi uyguladıktan sonra görebileceksiniz.

Yumurta Maskesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yumurta ya da limona karşı herhangi bir alerjiniz var ise mutlaka doktorunuza danışınız. Maskeyi uygulamadan önce el bileğinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Herhangi bir reaksiyon görülmez ise maskeyi daha sonra uygulayınız.

Give a Comment