Yüz Kremi Nasıl Seçilir?

Krem

Cilt temizliği ve bakımı pek çok insanın günlük hayatına girdi. Bu bakımı doğru bir şekilde yapabilmek ve bu bakımın gerçekten faydalı olmasını sağlamak için kişiye uygun olan en doğru ürünlerin seçilmesi gerekiyor. Günlük bakımın son aşaması olan yüz kremleri, uzun saatler ciltte kalmasından dolayı krem seçimlerinde daha da hassas davranılması gerekiyor.

Market raflarında farklı markaların farklı içerik ve iddialara sahip çeşitli kremleri bulunur. Bu kremler içerisinden en doğru olanını seçmek büyük önem taşır. Doğru krem seçilememesi ciltte bozulmalar da dahil olmak üzere pek çok kötü sonuca neden olabilir.

Krem satın alınırken dikkat edilecek ilk nokta kişinin kendi cilt tipine uygun bir krem seçebilmesidir.Cilt tipinin ne olduğunu öğrenmenin farklı yolları bulunur. Bu yollardan biriyle kişi cilt tipinin ne olduğunu öğrenebilir. Cilt tipleri genel olarak yağlı, kuru ve karma olmak üzere üçe ayrılır. Cilt tipleri cildin ihtiyaçlarının ne olduğunu da belirler. Bundan dolayı cilt tipine uygun bir krem seçildiğinde cildin ihtiyaçları da büyük oranda karşılanmış olur. Örneğin, yağlı cilt tipine sahip birisi kendi cilt tipine uygun kremi kullanırsa nem dengesini korumuş ve yüzünü daha fazla yağlandırmamış olur. Eğer uygun olmayan bir kremi kullanırsa yüzünün daha çok yağlanması ve sivilce problemi yaşaması muhtemeldir.

Krem tercihi yapılırken dikkat edilecek ikinci önemli nokta ise kaliteli ve sağlıklı bir krem tercih etmektir. Krem sürüldükten sonra uzun süre yüzde kalacak ve emilecek olmasından dolayı sağlık açısından büyük önem taşır. Güvenilir kaliteli bir marka tercih edilse bile dermatolojik olarak test edildiğinden, paraben içermediğinden emin olduktan sonra ürün satın alınır. Ayrıca bazı kremler güneşin ultraviyole ışınlarına karşı koruma özelliğine de sahip olur. Kremlerin SPF (güneş koruma faktörü) derecelerini de göz önünde bulundurmak daha sağlıklı seçimler yapılmasına yardımcı olur. Hem bakım hem de sağlık için en doğru kremi seçmek, yanlış bilgilere itibar etmemek gerekir. Cilt tipine uygun kaliteli bir ürün kişiyi pek çok yönden mutlu edecek bir tercihtir.

Give a Comment