Yüz Nasıl Gençleşir?

Yüz

Cildin daima genç kalması için sürekli bir özen ve de çok genç yaşlardan bu yana uzun soluklu bir koruma göstermeyi gerektirir. İlerleyen yaşlar ile birlikte tabii ki genç çağların verdiği pürüzsüz, gergin ve parlak cilde tamamen sahip olmak söz konusu değildir. Fakat her yaşta olduğundan daha genç ve güzel bir cilde sahip olabilmek mümkündür. Peki, yüz nasıl gençleşir?

Ciltteki yaşlanmayı engelleyebilmek adına bugün pek çok yöntem vardır. İşte başlıca yöntemler;

Güneşten Korunma

Cildi yaşlandıran en önemli etkenlerden biri güneştir. Güneşin olumsuz etkilerinden korunabilmek adına güneş koruyucuları kullanmak gerekir. Nemlendirici formül içeren, cilt tipine göre yüksek koruma faktörlü ve de özellikle doktor tavsiyesiyle alınıp uygulanan güneş koruyucuların kullanılması önerilir.

Makyaj Sonrası Temizlik

Cildin yaşlanması, zamanla deformasyona uğraması istenmiyor ise burada makyaj sonrası bakım çok önemlidir. Bu bakım için ise kesinlikle makyaj sonrası cilt iyice temizlenmelidir. Makyaj temizleme jel veya sütleri burada işe yarayacaktır. Cildin derinlemesine temizliği ve böylece gözeneklerin açılması doğal olarak her daim pürüzsüz ve ferah bir cilt sağlayacak, buda genç kalmasını kolaylaştıracaktır.

Peeling

Cilt soyma işlemi olarak da bilinen bu işlem sayesinde ciltteki yaşlanma etkileri rahatlıkla giderilebilir. Ciltteki lekeler, sivilce ve izleri, siyah noktalar, kırışıklıklar, kıl dönmeleri derken cilt yüzeyindeki tüm deformasyonların tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Estetik Müdahale

Cilt yüzeyine botox uygulayarak daha gergin görünmesini sağlamak adına yapılan müdahaleler de cildin gençleşmesine katkı sağlar. Özellikle de kaşları çatma, alın, göz ve dudak çevresi kırışıklıklarında hızlı bir etki gösteren botox sayesinde mükemmel sonuçlar elde etmek mümkündür. Yaklaşık 6 aya kadar etkisi devam edebilmektedir. Sonrasında tekrar estetik bir müdahale görmek gerekecektir.

Nemlendiriciler

Özellikle kuru ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Ayrıca kış mevsimlerinde cilt kurumaya daha müsaittir. Kuruyan cilt ise çok kolay kırışır. Bu yüzden cildin nemlendirilerek yumuşatılması gerekecektir.

Dolgu

Cilde dolgu uygulaması da yapılarak kırışıklıklar giderilir, çukurlardan kurtulmak mümkün olur ve cilt daha genç görülebilir.

Give a Comment