Yüz Sıkılaştırıcı Aletler Nasıl Kullanılır?

Yüz

Yüz ve vücut güzelliği geçmişten beri kadınlar için en önemli konulardan olmuştur. Kadınlar minimum zahmetle ve cerrahi müdahale olmadan yılların yüzlerinde bıraktığı etkiyi silmek isterler. Ameliyatsız yüz sıkılaştırma imkanı sunan yüz sıkılaştırma aletleri son yılların büyük yeniliklerden sadece biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz sıkılaştırma aletlerin amacı vücudun diğer yerlerine nazaran gerilip toplanması daha zor olan yüz bölgesindeki kan dolaşımını ve hareketliliği artırmaktır. Sarkmaya son derece meyilli olan boyun, yanak gibi bölgeler yoğunlukta olmak üzere yüz daha gergin ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek amaçlanır. Böylece yüzdeki kırışıklıklar azalarak yüze canlılık ve sağlık gelmesi sağlanır.

Yüz sıkılaştırma aletleri ayrıca ölü derilerden kurtulma sağlarlar. Bu sayede yaşlanma belirtileri daha geç ortaya çıkar. Yüz sıkılaştırma aletleri yüzdeki kasların çalışmasını yoğunlaştırarak cilt tonunun ve yüz hatlarının eskisi gibi belirginleşmesini sağlamaya yardımcı olur. Bu ilerlemeyi görmek için her gün belli bir süre yüz sıkılaştırma aletininin kullanılması önerilir.

Yüz sıkılaştırma aletlerinden güzellik merkezlerinde olanların yanında ev tipi olarak faydalanmak da mümkündür. Myolifting adı verilen teknoloji bir makine yardımıyla yüze uygulanır. Bu teknikte cilt hücrelerinin canlanması ve harekete geçirilmesi esas alınır. Kullanılan makinenin modeline göre cilde düşük miktarlarda elektrik akımı ya da ultrason dalgası verilerek uygulanır. Ev tipi aletler ise aynı teknolojinin daha küçük bir cihaza entegre edilmesiyle yapılır.

Yüz sıkılaştırıcı aletlerin ev tipi olanları kullanmaya başlamadan önce kullanım kılavuzunu okumak büyük önem taşır. Uygulamadan önce ise yüzü güzel bir şekilde temizleyerek işleme başlanır. Bunun için cilt tipine uygun bir temizleme ürününü nemli yüze köpürterek uygulanarak, ardından ılık suyla durulamak gerekir. Daha sonra yine cilt tipinize uygun ya da cihazın yanında gönderilen bir nemlendirici uygulanır.

Yüz sıkılaştırıcı aleti kullanma talimatına göre yüzünüzdeki hatlar üzerinde boyundan başlayarak aşağıdan yukarı olarak uygulamak gerekir. Modelin tipine göre bu süre beş ila yirmi dakika arasında değişir. Kullanım sırasında ihtiyaç olduğunda cildi suyla ya da cihazın yanında gönderilen uygun bir ürünle ıslatarak nemli tutmak gerekir. Uygulama bittikten sonra yüz temizliği her zamanki gibi yapılarak günlük hayata dönülebilir.

Give a Comment