Zencefil İle Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Zencefil

Yüz kremi olarak kullanıldığında zencefil kan dolaşımını artırır ve bakterilerden
arındırır.

  • Zencefili ince rendeleyerek suyunu çıkarın. Zencefili bir tülbende koyun ve suyunu sıkarak bir kaseye doldurun. Alternatif olarak doğal gıdalar mağazasından bir şişe zencefil suyu alabilirsiniz.
  • 1/8 çay kaşığı zencefil suyu, 1/2 fincan kakao yağı, 2 çay kaşığı ince susam yağı, 2 çay kaşığı E vitamini yağı, 2 damla portakal özü yağı ve 2 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağını karıştırın. Malzemeler eriyip homojen bir karışım oluşana kadar karıştırın. Sterilize edilmiş kaplara doldurun ve buzdolabında ya da başka kuru ve serin bir yerde saklayın.
  • 15 gram kakao yağı, 15 gram kayısı çekirdeği yağı ve 15 gram lanolini kaynatın. Eriyene kadar karıştırın ve 1/8 çay kaşığı zencefil suyu ve birkaç damla tatlı badem yağı katın. Tamamen karışana kadar karıştırmaya devam edin. Karışımı sterilize edilmiş kaplara koyun ve buzdolabında saklayın. Bu karışım yatmadan önce kullanmak için uygundur.
  • 1 çay kaşığı balmumu ve 1 çay kaşığı lanolini sürekli karıştırarak eritin. Farklı bir kapta, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1/2 çay kaşığı buğday tohumu yağını eritin. Isındıklarında yavaş yavaş kademeli olarak birbirine karıştırın. Karışım soğuyana kadar karıştırmaya devam edin. 1/8 çay kaşığı zencefil suyunu 3 yemek kaşığı gül suyu ve 5 damla gül yağı ile karıştırın. Sürekli karıştırarak kademeli bir şeklide karışıma ekleyin. Kremi sterilize edilmiş kaplarda saklayın.

Give a Comment